Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Citroën ukázal budoucí DS9

News

14.04.2012

Automobilka Citroën chystá na pekingský autosalon premiéru konceptu s názvem Numéro 9. Ten ukazuje, jak by mohl vypadat budoucí špičkový model luxusní řady DS. Hybridní auto také ukazuje nový designový směr, kterým se Citroën vydá.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Koncept Numéro 9 ukazuje, jak by mohl vypadat luxusní Citroën už v blízké budoucnosti. Téměř pět metrů (4,9 metru) dlouhý vůz má extrémně nízký profil (výška 1,27 metru) a je ze široka rozkročený (šířka 1,94 metru). V luxusní třídě se většinou patří nabízet sedan, Citroën ale v rámci řady DS9 úplně obyčejná auta, která zapadají do zaběhlých automobilových tříd, vlastně moc nenabízí. A tak i Numéro 9 je spíše jakési přikrčené kombi, někomu může připomínat přerostlý hatchback.

Auto odhaluje nový designový směr, kterým se bude Citroën ubírat. Široká šestiúhelníková maska, originální světlomety a svalnaté ale zároveň elegantně plynoucí linie, to by mohly být znaky více budoucích modelů francouzské značky.

Vůz založený na Numéro 9 by mohl na pozici nejlepšího modelu nahradit nepříliš obchodně úspěšný, ale neméně krásný, model C6. Tentokrát by se ale auto mohlo obchodního úspěchu dočkat. Primární trh by totiž mohla být Čína, kde jsou evropské luxusní limuzíny extrémně populární.

Koncept je zajímavý i technicky. Například hmotnost velkého hybridu je slušných 1 500 kilogramů, hybridní ústrojí má celkový výkon 295 koní, z toho 70 koní mají elektromotory na zadní nápravě. Podobně jako další hybridní auta koncernu PSA je tak Numéro 9 vlastně čtyřkolka.

Normovaná spotřeba v cyklu NEDC je pouhých 1,7 litru paliva na 100 kilometrů, ale to především díky padesátikilometrovému dojezdu na baterii. Emise CO2 jsou pouhých 39 gramů na kilometr. Baterie se dají dobíjet z elektrické sítě, trvá to 3,5 hodiny. Stovku zvládne Numéro 9 za 5,4 sekundy.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: