Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan Leaf dostane evropský facelift

News

12.04.2012

Nissan Leaf se sice stal evropským autem roku 2011, zákazníky ale zatím příliš nezaujal. Může za to mimo jiné i kritizovaný vzhled, překážky jsou ale pochopitelně i další. Řadu z nich by měl odstranit chystaný facelift.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Facelift Nissanu Leaf bude určen jen pro evropský trh. Přepracovaná auta budou od února příštího roku sjíždět výhradně z výrobní linky v britském Sunderlandu a budou určena pouze pro evropský trh. Krom úprav designu se Leaf dočká i zlepšení dojezdu na jedno nabití a přijde také snížení ceny.

Jaká bude nová cena modelu Leaf prozatím automobilka neprozradila. Odhaduje ale, že přenesení výroby do Anglie může cenu snížit až o třetinu. Leaf se v současnosti v Británii prodává za 25 990 liber a to po započtení dotace 5 000 liber od státu. Zlevnění i se započtením dotace by tak mohlo být velmi výrazné.

Pokud by se opravdu promítlo celé zlevnění, znamená to, že z ceny 30 990 liber klesne o třetinu na 20 990 liber a s dotací by pak mohla cena dosáhnout 15 990 liber. To je ale pravděpodobně až příliš optimistické číslo, reálně odhadujeme, že s dotací bude Leaf nově stát lehce přes 20 000 liber.

Rovněž změny designu zatím nejsou známy, mají ale více odpovídat evropskému vkusu. Dojezd, který nyní činí maximálně 160 kilometrů, se má rovněž prodloužit, opět o zatím neznámou sumu.

Nissan chce úpravami Leafu konečně nastartovat jeho prodeje. Firma plánuje ročně po celém světě vyrobit až 250 000 kusů tohoto elektromobilu. Prozatím ale letos Nissan prodal jen něco přes 1700 Leafů, přitom cíl byl prodat 20 až 25 tisíc kusů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: