Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Land Rover DC100 jako samostatný model

News

10.04.2012

Automobilku Land Rover příjemně překvapilo přijetí studie DC100 Defender. Uvažuje prý o tom, že by se koncept nemusel stát základem pro budoucí drsný model Defender, ale že by jej mohl vyrábět jako samostatné kompaktní SUV.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Land Rover DC100 budí na autosalonech zaslouženou pozornost. Chlapácký vzhled kombinuje tento vůz s nenucenou elegancí. A zákazníkům se auto opravdu líbí. A to natolik, že automobilka uvažuje o tom, že by jej začala vyrábět jako samostatný model.

Budoucnost drsného modelu Defender je tak opět o něco nejasnější. DC100 měl původně otestovat, jak budou potenciální zájemci o drsný Land Rover reagovat na nový vzhled. Technika konceptu nemá se sériovým autem nic společného. A teď se zdá, že se sériovým Defenderem nové generace nebude mít nic společného ani vzhled této studie.

Po jejím kladném přijetí totiž Land Rover zvažuje, že auto bude vyrábět jako své nejmenší SUV. Technika by tedy měla být spíše silniční než off-roadová, jak by bylo vyžadováno od pracovního Defenderu. DC100 by tak v  sériové podobě mohl dostat komponenty z Range Roveru Evoque a konkuroval by Mini Countryman, připravovanému malému Jeepu nebo chystanému SUV Fiat 500, Nissanu Juke či naší Škodě Yeti.

Otázkou tedy zůstává, jak nakonec bude vypadat nový Defender a jakou techniku použije. Podle všeho by auto, které se má objevit v roce 2015, mělo zůstat věrné rámové koncepci a drsnému pracovnímu zaměření.

Jenže potíž je v tom, že Land Rover momentálně nemá pro vůz vhodnou platformu a její vývoj se vzhledem k předpokládaným menším objemům výroby nevyplatí. Řešením by mohla být masivní expanze nového Defenderu prakticky na všechny světové trhy. Vzhledem k tomu, že konstrukce auta by měla zůstat jednoduchá a robustní, existuje jistě obrovské množství trhů, které by nový Land Rover přivítaly.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: