Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Malý Mercedes CLA se bude vyrábět v Maďarsku

News

01.04.2012

Mercedes usilovně pracuje na novém malém čtyřdvéřovém kupé CLA. To bude postaveno na technickém základu nového áčkového Mercedesu. Vyrábět se bude v maďarské továrně ve městě Kecskemét.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Malé čtyřdvéřové kupé CLA bude opět jakýmsi premiérový vozem. Auto se bude v podstatě pohybovat na pomezí nižší střední a střední třídy, takto malé čtyřdvéřové kupé zatím v produkci významných automobilek nenajdeme.

Nový model bude sjíždět z výrobních pásů ve zcela nové továrně v maďarském Kecskemétu. Tu Mercedes otevřel minulý týden. Vyrábět se tu mají všechny nové kompaktní Mercedesy, do výstavby továrny investovala automobilka 800 milionů euro. Dalších 600 milionů investovala automobilka do renovace továrny v německém Rastattu, která bude druhým místem pro výrobu malých Mercedesů.

Těch má vznikat ročně asi 450 000 a CLA, který se představí na nadcházejícím pekingském autosalonu jako koncept, bude jedním z celkově pěti modelů kompaktní řady. Současné áčko a béčko doplní právě CLA, malé SUV a také shooting brake.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: