Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Fiat chystá další pětistovku: SUV 500X

News

31.03.2012

Fiat chce z líbivého designu a značky modelu 500 vyždímat, co se dá. Podle zákulisních informací odstartuje již příští rok výroba modelu 500X, což bude crossover založený na nedávno představeném modelu 500L.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Modelová řada 500 se u Fiatu příští rok rozroste ještě o další model. Tím bude nový crossover, který doplní stávající mini-MPV 500L a tradiční městský typ 500. Nová pětistovka má nahradit model Sedici, který Fiat vyrábí ve spolupráci se Suzuki.

Typ 500X by měl být největší pětistovkou – na délku má měřit asi 4 200 mm. Pod kapotou malého SUV najdeme dvouválec TwinAir, klasickou řadu čtyřválců 1.4 MultiAir a také nejnovější verzi vznětového motoru 1.3 MultiJet II. Na výběr budou verze s pohonem přední nápravy nebo všech kol.

Auto se bude vyrábět v továrně Mirafiori a na stejné lince by po jeho boku mělo vznikat i nové malé SUV americké značky Jeep. O voze, který zatím známe jenom jako B-SUV, toho víme velmi málo a ani není jasné, zda bude sdílet techniku právě s 500X nebo zda půjde svou vlastní cestou. Pravděpodobnější je ale první varianta.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: