Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Fiat Viaggio pro Čínu

News

30.03.2012

Italský Fiat představí na nadcházejícím autosalonu v Pekingu nový sedan Viaggio, který bude určený primárně pro čínský trh. Auto bude vycházet z amerického Dodge Dart a má zajistit expanzi Fiatu v Číně.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Doposud byly prodeje Fiatu na největším automobilovém trhu světa doslova mizivé – vloni jen asi 1 500 kusů dovezených modelů. Fiat ale pro letošek chystá společný podnik s čínskou Guangzhou Automobile Group a pomocí něj chce prodeje vyšvihnout na 300 00 kusů v roce 2014.

Již příští rok by k výraznému navýšení prodejních čísel měl pomoci zcela nový model Fiat určený primárně pro čínský trh. Ponese jméno Viaggio a bude to vlastně bratranec amerického modelu Dodge Dart. Sedan Viaggio bude poněkud paradoxně největším běžným osobním modelem Fiatu, pokud nepočítáme velkoprostorové modely a dodávky. Na Evropský trh se model dostane jenom možná, zřejmě záleží na tom, jak se na něj budou dívat zákazníci.

Fiat totiž v tradičních automobilových třídách větších než malé vozy neslaví v Evropě příliš velké úspěchy. Kombi střední třídy Croma už z trhu zmizelo, hatchback nižší střední třídy Bravo se také pomalu chystá do důchodu a klasického nástupce nedostane, Fiat nabídne jakýsi crossover.

Čínské Viaggio ale má být právě sedanem střední třídy. Ani pro čínský trh nebude mít ošizenou techniku – vždyť Dodge Dart, který je jeho technickým základem je pro změnu postaven na technickém základu Alfy Romeo Giulietta. Pod kapotou Viaggio najdeme známé motory 1.4 litru v různých verzích – pro čínský trh i bez přeplňování, k dispozici ale budou nejspíš i přeplňované MultiAir varianty.

Viaggio bude o něco větší než 4 670 mm dlouhý Dodge Dart, auto se tak bude velikostí pohybovat na pomezí nižší střední a střední třídy. V prvním plném roce výroby se má modelu vyrobit asi 140 000 kusů – to bude v roce 2013. Výroba ale začne již letos na podzim s tím, že prodej odstartuje ještě před koncem roku. V roce 2013 by měl sedan Viaggio doplnit v nabídce i hatchback. Právě u něj prý existují určité šance, že by jej Fiat dovážel z Číny do Evropy a prodával namísto Brava.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: