Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Abarth roadster na základě Alfy 4C

News

23.03.2012

Na Alfu Romeo 4C se těšíme z připravovaných projektů italského koncernu Fiat bezesporu nejvíce. A zdá se čím dál jasnější, že pod značkou Abarth vyjede jeho otevřená verze.

Autor:Jiří ŠvamberkFoto:

Když šéf Fiatu Sergio Marcchionne v pro něj typickém svetru a manžestrákách oznámil, že koncept 4C dostal zelenou, skákali jsme dva metry vysoko. Dobře, některé věci z konceptu museli ustoupit sériové výrobě, ale i tak, 4C bude pecka, to nám věřte.

Po nějaké době se vyrojily informace o variantě roadster, kterou měl mít na svědomí Abarth a pod jehož znakem by se vůz také vyráběl. Tyto informace však vedení Fiatu velmi rychle dementovalo s tím, že se o roadsteru Abarth neuvažuje.

Nyní však unikly další informace ve kterých se objevují indicie, které vývoj Abarthu potvrzují.

Pakliže skutečně dostane zelenou, bude s největší pravděpodobností postaven na stejném základu jako 4C se stejnou pohonnou jednotkou 1750 TB.

Samozřejmě se ihned vynořily spekulace ohledně převodovky, a přestože my v Autohitu se modlíme za šestistupňový manuál, bude to asi dvojspojka TCT.

Abarth Roadster by měl být hotový v roce 2014, rok po uvedení již potvrzeného kupé Alfa Romeo 4C.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: