Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mini Rauno Aaltonen: vzdává hold závodníkovi

News

20.03.2012

Další edice Mini dává vzpomenout na vítězství v Rallye Monte Carlo a to v roce 1967, kdy za volantem seděl vynikající závodník Rauno Aaltonen. Tento jezdec má takovou reputaci, že jeho jméno nese i nové limitované vydání moderního Mini.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Hned na úvod je však třeba připomenout, že se nejedná o žádný extra laděný vůz, nýbrž o klasické Mini ve verzích Cooper a Cooper S se zážehovými šestnáctistovkami o výkonu 90 a 135 kW. Na prvním místě je tedy výjimečnější styl daný několika detaily a samozřejmě reklama.

Limitovaná edice je „oděna“ do červeného laku s kontrastními bílými pruhy. Ty lemují víko zavazadelníku a přední kapotu. Bílá barva však zdobí také střechu, kryty zpětných zrcátek, u verze Cooper S také otvor v přední kapotě a nezapomnělo se na spodní boční části vozu, kde najdeme i šachovnicový motiv. Ten najdeme také v oblasti u bočních blikačů, kde je nápis signalizující limitovanou edici. Ve stejném duchu, tedy bíle, jsou nalakována 17palcová kola Infinite Stream Spoke. V přední masce najdeme doplňkové dálkové světlomety, které rallye připomínají asi nejvíce.

A osvěžení se nevyhnul ani interiér. Spodní část koženého volantu je červená a na spodním rameni je zopakován motiv šachovnice. Agresivní červenou barvou je také ozdoben rámeček velkého centrálního rychloměru. Na tomto rychloměru také najdeme Aaltonenův podpis, to aby bylo jasně patrné, s jakou edicí máte tu čest. Ukazatele mají na rozdíl od klasického Mini bílý podklad, což červeno-bílou hru jen umocňuje.

Edice pojmenovaná podle „profesora rallye“, který zastával techniku brzdění levou nohou, se prodává i na českém trhu. Cooper Rauno Aaltonen začíná na poměrně ambiciózní částce 619 425 Kč, Cooper S v závodnickém designu vychází na 765 250 Kč. Oproti nelimitovaným verzím tedy zaplatíte za limitovanou edici o 130–180 tisíc Kč navíc.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: