Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Citroën DS5 – české ceny

News

19.03.2012

Citroën začal v polovině března na našem trhu nabízet nový model DS5 – největší model prémiové řady DS. Auto, které je zvláštním mixem několika kategorií, svou cenou začíná na 679 900 korunách, což rozhodně není za Citroën málo.

Autor:Lukáš NovýFoto:

První zpráva ohledně ceny DS5 bude pro mnohé zájemce jistě pozitivní. Základní cenovka 679 900 korun totiž platí pro naftové provedení 1.6 e-HDi s výkonem 82 kW, které bude jistě u zákazníků poměrně oblíbené.

Na pohon auta, které se pohybuje na pomezí hatchbacku nižší střední třídy, kombi střední třídy a kompaktního MPV, totiž tento motor jistě bude dostačovat, přitom nabídne velmi úsporný provoz. Žádný rychlík to ale určitě nebude. Za výkonnější motorizace se připlácí – benzínový motor 1.6 THP s výkonem 115 kW startuje na 699 900 korunách. Společně se základním HDi je to jediný motor, který lze pořídit v základní výbavě Design.

Ve vyšší výbavě Style je tento THP motor na výběr jako jediná zážehová varianta a to za 769 900 korun.     Dále mohou zákazníci zvolit dvoulitrový HDI s výkonem 120 kW ve verzích s manuální nebo automatickou převodovkou za 784 900 respektive 834 900 korun. Výbava Style také umožní koupi hybridního provedení Hybrid4. Cena už je hodně vysoká – 964 900 korun.

Nejvyšší výbava Sport nabídne jako zážehovou variantu motor 1.6 THP s výkonem 147 kW za 879 900. Další volbou je opět 2.0 HDI s manuálem nebo automatem. Ceny jsou 884 900 a 934 900 korun. Nejdražší je pak hybridní verze, která svou cenou už překračuje milion korun – konkrétní částka je 1 064 900 korun.

Ceny Citroënu DS5 rozhodně nejsou nízké a ani se nedá očekávat, že by je automobilka kdovíjak snižovala skrze různé speciální cenové nabídky, jako je tomu u modelů běžných řad. Vozy DS jsou určeny pro specifickou klientelu. Zatímco u menších řad zatím slaví Citroën slušné úspěchy, u DS5 je popularita zatím otázkou. Přeci jenom, v dané cenové kategorii už lze pořídit spoustu konkurentů zavedených prémiových značek.

Třeba jen u BMW se s cenovkou do 800 000 korun vejdete nejen s celou řadou provedení malé jedničky, ale také několika verzemi SUV X1, základním provedením trojkové řady. Pokud posuneme strop na cenu nejvyšší výbavy DS5 – tedy lehce přes milion korun, pak možnosti u BMWještě stoupnou – v trojkové řadě si můžete vybírat karosářské verze i různé motory, lehce přes milion stojí i základní X3, pořídit se dá i roadster Z4 nebo základní model řady 5. To je setsakramentský výběr a Citroën to nebude mít lehké.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: