Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Litrový tříválec Ford umí 177 koní

News

19.03.2012

Ne, 177 koní v titulku článku není chyba. Představitelé automobilky Ford tvrdí, že takového výkonu je jejich nový maličký motor opravdu schopen. Když uvážíme, že standardně umí tříválec vydat 123 koní, možná na jejich tvrzení něco je.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Nová Fiesta ST dostane přeplňovanou šestnáctistovku s výkonem 177 koní. Gunnar Herrmann, šéf modelové řady Focus, ale tvrdí, že stejného výkonu je schopen dosáhnout i nejnovější litrový tříválec automobilky.

Litrový výkon 177 koní by se snad mohl zapsat i do knihy rekordů. Prozatím ale zůstává tento výkon pouze v říši teorie. Automobilka prý super-výkonnou variantu svého tříválce testuje, ale zda a kdy ji vůbec předvede veřejnosti, zatím není známo.

Některé zdroje přitom tvrdí (například britský Autocar), že k vysokému výkonu by měla maličkému motoru pomoci velmi zajímavá technická vychytávka – klasické turbodmychadlo by totiž mělo být doplněno ještě o dmychadlo elektricky poháněné.

Výkonnější verze tříválce by tak mohla dostat větší standardní turbo a o dostatečný výkon v nízkých otáčkách by se postaralo ďábelsky rychle roztočené malé elektrické dmychadlo. Tato myšlenka není nikterak nová, elektrická „turba“ zkouší automobilky už řadu let, ale zatím žádná tuto technologii nepřinesla do praxe.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: