Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche Boxster S na Nürburgringu pod osm minut

News

18.03.2012

Nová generace roadsteru od Porsche je na slavném a náročném okruhu výrazně rychlejší než odcházející model. Starší verze Boxsteru S mají na Nürburgringu naměřené různé časy, ale nikdy se pod osm minut nedostaly.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Automobilka Porsche se prozatím nepochlubila tím, kdo seděl za volantem testovaného vozu. Čas 7:58 je ale podstatně lepší než všechny časy dosažené různými piloty s předchozí generací. Předchozí Boxster S podle různých zdrojů dosáhl na Severní smyčce nejlepšího času 8:10 – to je čas který uvádí deník Süddeutsche Zeitung. Magazín Sport Auto pak uvádí čas 8:17 z roku 2009 s Horstem von Saurmem za volantem.

Nový Boxster S zaostal jen dvě sekundy za Panamerou Turbo nebo o sekundu rychlejší než Carrera S v roce 2004. Aktuální Carrera S má ale na Nürburgringu čas 7:40. Čas roadsteru Porsche je také o sekundu rychlejší než Cadillac CTS-V nebo Corvette C6 Z51. Hlouběji za ním jsou třeba takové vozy jako Aston Martin DBS, Audi R8, BMW M3 E92 a další.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: