Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Peugeot 4008 má techniku z ASX

News

11.03.2012

Peugeot 4008 je jednou z hvězd stánku francouzské značky na ženevském autosalonu. Po větším a starším modelu 4007 je druhým vozem se lvem ve znaku s technikou stálého pohonu všech kol.

Autor:AutohitFoto:


Tvrzení o čtyřkolce samozřejmě platí jen pokud nepočítáme hybridní Peugeot 3008 Hybrid4 či 508 RHX. Ty jsou však tak trochu jinými čtyřkolkami, když jejich zadní kola roztáčí výhradně elektromotor.

Nová 4008 spolu s koncernovým sourozencem Citroënem C4 Aircross technicky kopíruje SUV Mitsubishi ASX. I ve třídě kompaktních SUV tak jde koncern PSA stejnou cestou jako u větších 4007 a C-Crosser, jež kopírují Mitsubishi Outlander.

SUV od Peugeotu dostane pod kapotu vcelku obligátní nabídku motorů. Méně zájmu asi vzbudí zážehové čtyřválce 1,6 litru s výkonem 85 kW a dvoulitr 113 kW s možností spřažení s CVT převodovkou. Turbodiesel 1,6 HDi s výkonem 82 kW bude asi největším lákadlem, druhou vznětovou volbou je motor 1,8 litru s výkonem 110 kW. Ten pochází od Mitsubishi, ale Peugeot se na něj nebojí dát svou nálepku HDi.

Prodej nové 4008 má být na evropských trzích zahájen v květnu. Kdy vůz dorazí k nám, není dosud známo.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: