Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Žádný Cajun! Ale „pořádný“ Macan

News

20.02.2012

Po úspěchu, který automobilka Porsche stále sklízí se svým SUV Cayenne, se chystá menší zástupce této kategorie. Původním spekulacím ohledně toho, že se bude jmenovat Cajun, je definitivně konec. Zuffenhausenská značka ohlásila jméno Macan!

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Kompaktní SUV, které má mít charakter sportovního vozu a zároveň všechny přednosti SUV, a to v typickém stylu Porsche, by mohl teoreticky využívat stejnou platformu jako Audi Q5 a Audi A4. Pravděpodobněji se však objeví na nové platformě MLB (platforma pro podélnou zástavbu z dílny VW).

A co je to vlastně Macan? Jedná se o jméno odvozené od indonéského výrazu pro slovo tygr a vyjadřuje spojení pružnosti, síly, fascinace a dynamiky. Právě to mají být charakteristické vlastnosti chystaného off-roadu. Už se na něj těšíme!

„Jméno nového vozu skvěle ladí se značkou Porsche, dobře zní v mnoha jazycích a současně vyvolává pozitivní asociace. Věříme, že Macan bude stejně úspěšný jako model Cayenne, který se v Česku stal jedním z nejoblíbenějších SUV,“ říká Anna Gruberová, ředitelka komunikace Porsche Inter Auto CZ. My si myslíme, že v českém jazyce to snad ale automobilka nemohla myslet vážně. Otázkou je, zda se bude název skutečně číst jako „macan“ nebo jako „makan“. Tak či onak, Macan vypadá poměrně zvláštně. Uvidíme, jak se s tím marketingové oddělení značky v ČR popere a budeme mu upřímně fandit.

Macan je pátou modelovou řadou značky Porsche a je hlavním bodem plánu Strategy 2018, v němž tento výrobce sportovních vozů hodlá dále expandovat do nových tržních segmentů. Automobil se začne v lipské továrně Porsche vyrábět v roce 2013. Do té doby se ze saské továrny stane plnohodnotný výrobní závod s vlastní karosárnou, montážní linkou a lakovnou. Nová továrna je výsledkem investice ve výši 500 milionů eur, která patří k vůbec největším jednorázovým investičním projektům společnosti Porsche celé v její historii.

Veškerá super auta jezdící v České republice najdete na Czechexotics.com

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: