Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi A1 možná jako kabriolet

News

19.02.2012

Malé Audi A1 by se mohlo brzy dočkat otevřené varianty. Nepůjde ale o plnohodnotný kabriolet, nýbrž model s odsouvací plátěnou střechou po vzoru malého Fiatu 500 C.

Plnohodnotný kabriolet na bázi modelu A1 prý vedení automobilky vyloučilo. Jeho vývoj a výroba by prý byly finančně příliš náročné úkoly – na to, aby se plnohodnotný kabriolet zaplatil by prý musel mít i nějaké koncernové sourozence.

Minimálně v první generaci A1 tak opravdový kabriolet nebude. Dodavatelé Audi ale tvrdí, že otevřená verze se nakonec připravuje. Po vzoru Fiatu 500 C by si měla ponechat kompletní boky karoserie se sloupky i střešním obloukem, látkový panel by zakrýval pouze opravdu prostor střechy.

Třídvéřová A1 se stahovací střechou prý už brázdí silnice jako prototyp. Elektricky ovládaná střecha prý přitom nemá vliv ani na konstrukci zádě vozu, což znamená, že výroba i vývoj by mohly být dostatečně levné.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: