Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Tesla vyvine elektrický Mercedes

News

19.02.2012

Výhradně na elektromobily specializovaná automobilka Tesla nezískává peníze jenom prodejem svých vozů. Jelikož patří mezi průkopníky v oblasti elektro-aut, vyvíjí vozy i pro jiné výrobce. Nejnověji má vyvinout elektrický Mercedes.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Malá automobilka Tesla vyvíjí elektromobily pro světové automobilové giganty. Pro Meredes má nejnověji vyvinout elektrický model. Auto bude s nejvyšší pravděpodobností založeno na některém běžném sériovém modelu, firmy ale zatím neprozradily, který by to měl být.

Pro Teslu to bude už druhá zakázka pro koncern Daimler-Benz. Tou první byl vývoj elektrické verze Smartu ForTwo, která už se prodává. Daimler mimochodem vlastní v Tesle podíl, čímž si zajistil snazší přístup k nejmodernějším elektrickým technologiím.

Tesla ale vyvíjí i pro jiné automobilky. Zanedlouho se na trh chystá Toyota RAV4 EV, která opět vznikla v režii této malé kalifornské automobilky. Ta sama zatím připravuje výrobu svého sedanu Model S a nově i crossoveru Model X. Krátce po představení už má objednávky na auta za 40 milionů dolarů, takže to vypadá, že o svou nejbližší budoucnost se nemusí Tesla obávat.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: