Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen ve znamení nové techniky

News

18.02.2012

MQB neboli Modular QuerBaukasten je označení zcela nové platformy koncernu VW pro příčně uložené motory. Ta nahradí stávající řadu platforem, kupříkladu PQ35. První vlaštovkou postavenou na ní má být nové Audi A3 a následovat bude VW Golf 7. generace

Autor:Tomáš DusilFoto:

Jak se zdá, po hubených letech, kdy se nové říkalo kdejaké optické inovaci přicházejí ke slovu opět skutečné technické hodnoty. Poslední dobou se automobilky hodně snaží přinášet něco nového. Dosavadní rekordman, značka Mazda se svojí technologií SkyActiv dostává vážného konkurenta v koncernu VW.

Ten totiž taktéž přichází se zcela novou technikou, která bude zahrnovat nejen novou univerzální platformu nazvanou MQB, nýbrž i zcela novou řadu zážehových a vznětových motorů. Ty prvně jmenované, označené obvyklým TSI vycházejí z řady EA211. Ty druhé, známé jako TDI jsou zástupci řady EA288.

Prvním zástupcem z nové řady zážehových motorů je nedávno představená 1.4 TSI (u Audi TFSI) o výkonu 103 kW s odpojováním prostřední dvojice válců. Na rozdíl od minulé 1.4 TSI spoléhá nová 1.4 z řady EA211 na rozvodový řemen, který nahradil stávající řetěz. Možná trochu zpátečnické řešení řeknete si, avšak VW určitě ví, co dělá.Rozpětí výkonů motorů EA211 má být od 40 do 110 kW. V případě dieselů EA288 je to od 66 do 140 kW.

Nová platforma MQB má mít variabilní jak rozvor náprav, tak i oba převisy. Jediné co má být neměnné, je část mezi spojnicí hroního uložení vzpěr McPherson a spojnice A sloupků, tvořící důležitou výztuhu v oblasti palubní desky.

Podobné to bude u vozů s podélnou zástavbou motorů, pro něž bude určena platforma MLB (Modular LongitudinalBaukasten), která bude sloužit nejen vozům Audi od A4 výše, ale také některým vozům Porsche a rovněž Bentley.

Ve hře je ještě jedna platforma a to MSB (Modular StandardBaukasten), kterou sdílejí již známá vozidla VW Up!, Škoda Citigo a Seat Mii.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: