Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mazda Takeri - předobraz nové Mazdy6?

News

13.02.2012

Mazda na blížícím se autosalonu v Ženevě ukáže, jak by mohla vypadat 3. generace Mazdy6. Její podobu poodhalí koncept s názvem Takeri.

Autor:Tomáš DusilFoto:

Koncept Takeri bude jistě hlavním magnetem stánku Mazdy na blížícím se autosalonu v Ženevě. Jde o předobraz budoucí, tedy již třezí generace sportovního sedanu Mazda6, který v roce 2002 doslova otevřel novou kapitolu značky když přinesl návrat ke sportovním kořenům.

Takeri staví na technickém základě technologie SkyActiv, která v současnosti staví Mazdu do role nejinovativnější značky ve světové produkci. Nikdo jiný se něčím takovým pochlubit nemůže.

Co se vzhledu týče, spoléhá TAKERI na současný designový směr Mazdy KODO - Soul of Motion, známý již z obdobného konceptu Shinari, předvedeného na loňském Ženevském autosalonu.

Technickou perličkou Takeri je systém i-ELOOP (Inteligent Energy Loop). V praxi půjde o vyspělou rekuperaci brzdné energie. Ta se bude měnit v elektrickou, jež bude sloužit k napájení mnoha systémů vozidla. Tímto se sníží zatížení motoru, čímž by měla klesnout spotřeba paliva i emise o zhruba 10 procent. Kdy se TAKERI přerodí v novou Mazdu6 zatím není přesně známo. Nicméně my už se moc těšíme, neboť jak první tak i druhá generace šestky jsou jízdně stále impozantními vozy.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: