Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Koncept SUV od Bentley zamíří na ženevský autosalon

News

13.02.2012

Na internetových serverech neustále probíhají diskuze ohledně chystaného vozu kategorie SUV, který by měla v rámci koncernu Volkswagen do Ženevy přivést automobilka Bentley.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Podle našeho názoru se přesně tohle stane. Vždyť výrobce, který prodává tak drahé vozy, v dnešní době zkrátka potřebuje model, jakým by přilákal další klientelu. Důkazem je například sesterské Porsche Cayenne postavené na základech Volkswagenu Touareg. Automobilce Bentley by se navíc využitím již existujících dílů a platforem podařilo srazit výrobní náklady na minimum.

Konkrétně "volkswagenovská" platforma PL71, na níž stojí například Audi Q7, zmiňované Porsche Cayenne nebo téměř shodný VW Touareg, je pro Bentley perfektním výchozím bodem. Podle některých zdrojů by nové SUV mělo být poháněno již existujícím koncernovým motorem W12, což by ještě dále srazilo náklady na vývoj.

Christophe Georges – prezident Bentley Motors – přiznal, že značka zkoumá potenciál segmentu SUV a že na autosalon do Ženevy (konaný příští měsíc) s největší pravděpodobností přiveze koncept takového vozu. Tam by také značka mohla podle reakcí zkoumat, zda se takový vůz vůbec vyplatí.

Stejně jako Bentley, uvažuje o SUV také další exkluzivní značka koncernu VW – konkrétně italské sportovní Lamborghini. Ta plánuje odhalení svého SUV-kousku na konci dubna v Pekingu. Zda ale opravdu vzniknou produkční kusy SUV modelů od luxusní a sportovní značky, to nevíme. Zdá se to nepravděpodobné, ale pravdu ukáže až čas.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: