Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes vylepšuje bezpečnostní pásy

News

13.02.2012

Mercedes-Benz předstail několik nových vylepšení bezpečnostních pásů. Tou hlavní novinkou je aktivní spona bezpečnostního pásu, která se při nastoupení přiblíží k pasažérovi. Vylepšení se týká pasažérů na zadních sedadlech.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Technologie aktivní spony bezpečnostních pásů je stále ještě ve vývoji, ale sama automobilka uvádí, že se brzy objeví ve výrobě v některém z jejích luxusních modelů. Dá se předpokládat, že to bude sedan třídy S.

Aktivní spona je určena pro zadní sedadla – ve chvíli, kdy se otevřou zadní dveře automobilu, povyjede jinak mezi čalouněním skrytá spona asi o 70 mm ven – cestující se tak mohou po nastoupení snáze připoutat. Po připoutání zajede spona zpět do své původní pozice – to mimo jiné zlepší natažení pásu ve spodní části, takže mají být pasažéři lépe chráněni.

Aktivní spona ale dostala i další funkci, když se stala integrovanou součástí systému Pre-Safe. Podobně jako se při prudkém brzdění předepnou pásy cestujících vpředu, i aktivní spona je schopna zajistit „přitažení“ pásu, tentokrát tedy pro cestující na zadních sedadlech. Toho je dosaženo naopak zajetím spony o 40 mm níže ze své standardní pozice. Spona tak doplňuje pyrotechnické předepínače bezpečnostních pásů, které jsou na zadních (i předních) sedadlech u Mercedesu standardem nějakou dobu. Pyrotechnické předpětí se ale aktivuje až při samotném nárazu.

Pokud opravdu dojde k nehodě, spona se po nárazu opět automaticky vysune, aby cestujícím nebo záchranářům umožnila snazší odpoutání.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: