Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota připravuje koncept laciného hybridu

News

11.02.2012

Japonská Toyota patří mezi průkopníky na poli hybridních automobilů. V Ženevě se ukáže studie FT-Bh, která je představou Toyoty, jak by mohl vypadat levný městský hybrid.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Snad žádná jíná automobilka nemá tak širokou nabídku hybridů, jako japonská Toyota. V USA  nabízí několik variant modelu Prius a hybridní Camry a SUV Highlander, v Evropě doplňuje Prius hybridní Auris a na trh se právě chystá hybridní verze malého modelu Yaris, která se oficiálně představí v Ženevě.

Tamtéž ale Toyota představí ještě jeden hybridní kousek – tentokrát ale půjde pouze o studii. Ta ponese trochu nic neříkající název FT-Bh a má ukázat, jak si Toyota představuje levný městský hybridní vůz.

Za levný městský hybrid bychom přitom mohli považovat už právě hybridní Yaris – jeho cena by se měla dostat hluboko pod půl milionu. Jenže zatímco Yaris označuje toyota jako auto třídy Supermini, FT-Bh označuje jako city-car – tedy o třídu menší auto, velikostně odpovídající kolínskému modelu Aygo.

Koncept se má vyznačovat nízkou hmotností a má být postaveno za použití běžné techniky. Drahé materiály, nákladná konstrukční řešení i komplikované výrobní postupy u konceptu Toyota vynechala, aby dosáhla co nejnižší teoretických nákladů na výrobu.

FT-Bh ale bude opravdu jenom studie s žádnými plány na sériovou výrobu. Může však ukázat dvě věci – jednak možná designový směr, kterým by se mohla vydat příští generace kolínských mrňat a také levnou hybridní techniku, kterou by eventuálně mohla kolíňata dostat pod kapotu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: