Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Chevrolet Cruze i jako kombi

News

11.02.2012

Kombi se stane třetí karosářskou variantou populárního modelu Chevrolet Cruze. Automobilka tuto variantu představí na autosalonu v Ženevě spolu s vylepšením stávající řady. Kombík má oslovit především firemní klientelu.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Původně to vypadalo, že Chevrolet vůbec kombík v řadě Cruze neuvede. Rodiny lákal především na MPV-crossover Orlando nebo právě sedan Cruze. Jenže nakonec automobilka usoudila, že kombi bude vhodné pro firemní klientelu a tak připravila premiéru už do Ženevy.

Kombík bude největší z karosářských variant modelu Cruze s délkou 4 675 mm překonává jak hatchback tak sedan. Zavazadlový prostor bude mít dostatečný objem 500 litrů a se sklopenými sedadly se do něj po střechu vejde téměř 1 500 litrů nákladu.

Kombík jako takový přiveze i řadu novinek pro celou řadu Cruze. Ta především dostane mírný facelift s lehce přepracovanou přídí, při pohledu na první fotografii kombi, která ukazuje tvary zádě, se dá očekávat, že facelift trochu zjemní agresivní tvary přídě.

Změny se odehrají také pod kapotami. Stávající zážehové motory 1.6 a 1.8 litru budou doplněny i o přeplňovaný čtyřválec 1,4 litru, který už znají zákazníci Cruze z USA. Stávající dvoulitrový turbodiesel se dočká vylepšení a v nabídce jej doplní i nový motor 1.7 litru o výkonu 130 koní. Nové motory (tedy oba diesely a benzínová 1.4) dostanou systém stop-start.

Chevrolety Cruze nového modelového roku budou také vybaveny bezklíčkovým přístupem a možností startovat tlačítkem. Novinkou bude i systém MyLink, který umožní propojit chytrý mobil uživatele se zábavním systémem auta. Obsah a funkce smartphonu pak budou posádce k dispozici prostřednictvím sedmipalcového dotykového displeje na středové konzole.

Cruze v novém provedení by se měl k zákazníkům dostat letos v létě.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: