Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Facelift kolínských trojčat

News

29.01.2012

Namísto druhé generace přicházejí kolínská trojčata (Citroën C1, Peugeot 107 a Toyota Aygo) opět s modernizací. Hlavní změny jsou dány jinými nárazníky a LED pro denní svícení. Dále očekávejte nová kola, poklice, nové laky karoserie a uvnitř svěžejší barevné kombinace.

Autor:AutohitFoto:

Vnější Facelift je opravdu jen decentní a přináší především výrazná LED světla a nové barvy karoserie. Peugeot opustil svou obří tlamu a model 107 tak nyní dostal přátelštější vzhled, který má oslovi především ženy – řidičky.

Co se interiéru týče, volanty lze objednat i v koženém provedení a řadicí páka má nový tvar hlavice. Dokonce půjde objednat kombinace alcantary a kůže, parkovací senzory nebo nové audiosystémy s portem USB a podporou MP3. Pokud si objednáte automat, pak se na volantu objeví páčky řazení. Nově naladěny mají být podvozek a elektrický posilovač.

O pohon se nadále stará litrový 3válec (50 kW). Ten by měl být nově mít nižší spotřebu, která z dosavadních průměrných 4,6 litru klesla na 4,3 litru.

Příchod faceliftu mnohé překvapil, po šesti letech ve výrobě a jednom již dříve absolvovaném faceliftu byl všeobecně spíše očekáván nový model. Toyota a její partneři Peugeot a Citroën jej ale očividně ještě nemají připravený a tak se automobilky rozhodly přijít s rychlou inovací, aby alespoň částečně odrazily drtivý nástup konkurence.

Letos totiž kolínským mini trojčatům přibyla celá řada velkých soupeřů, včele s novým Fiatem Panda, Volkswagenem Up a Škodou Citigo. Těžit z této situace budou především zákazníci. Vozy z TPCA sice nenabídnou tu nejmodernější techniku, ale jejich léty prověřená spolehlivá konstrukce bude mít především atraktivní cenovku.

Faceliftovaná kolínská trojčata by na našem trhu měla zastávat pozici vůbec nejlevnějších nových automobilů. Na trh přijdou novinky v březnu a dá se očekávat, že proti stávajícím provedením jejich cena nestoupne. Aygo je nyní nabízeno za cenu od 169 900 korun, Peugeot 107 za 173 000 a Citroën dokonce za akční cenu 134 900 korun (při financování Citroën).

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: