Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo XC60 do zásuvky

News

29.01.2012

Na autosalonu v Detroitu představila automobilka Volvo koncept XC60 Plug-in Hybrid. Pohon zajišťuje nový přeplňovaný benzinový 4válec řady VEA (206 kW/380 N.m), který je podpořen elektromotorem (52 kW/200 N.m).


Autor:AutohitFoto:

Celkový výkon hybridního systému systému činí 258 kW. Zážehový motor pohání kola přední nápravy přes opět zbrusu nový osmistupňový automat, zadní kola pak roztáčí elektromotor. Elektrický mód znamená dojezd 45 km, hybridní se pyšní spotřebou 2,3 l/100 km. Z 220 voltové zásuvky se baterie dobijí za 3,5 hodiny.

V případě potřeby je hybridní ústrojí schopno s autem pořádně zacvičit. Z nuly na sto zrychlí koncept za 6,1 sekundy, což z něj dělá opravdu rychlé SUV. Proto nese koncept označení T8 – T je typické pro výkonná Volva, osmička znamená, že výkonem nové ústrojí nahrazuje osmiválec.

XC60 Plug-in Hybrid je první vůz značky, který detailně představuje novou techniku. Celá koncept vypadá jako velmi blízký sériové výrobě. Otázkou je, kolik práce má Volvo ještě s dokončením vývoje jednotlivých komponent systému.

S technikou použitou v konceptu se tak jisto jistě v sériové produkci setkáme a to do nejpozději do dvou let. Jestli to ale bude konkrétně v modelu XC60, to zatím není známo.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: