Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Fiat 500L bude malé MPV

News

28.01.2012

Pět dveří, délku přes 4,1 metru a pět nebo sedm sedadel v interiéru. To bude nový Fiat 500L, který má rozšířit portfolio italské značky již letos na jaře. Automobilka také počítá s vývozem do USA, kde se zatím klasická pětistovka příliš neuchytila.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Fiat chce rozšířit svou modelovou řadu 500. K malému retro hatchbacku, kterého od roku 2007 prodal Fiat přes 770 000, se přidá větší pětidvéřový model, který nahradí z nabídky vyřazované MPV Idea.

Model by se měl jmenovat Fiat 500L, písmeno L bude znamenat „Large“ - tedy veliký. Na pětistovku bude novinka opravdu velká, hovoří se o délce 4 150 mm a poměrně vysoké stavbě karoserie. Z pětistovky se tak stane malé MPV, určitě ale trochu netradičně pojaté. Spíše než konkurencí třeba pro Opel Meriva by tak Fiat 500L mohl pošilhávat po zákaznících Mini Clubman nebo dokonce „SUV“ Countryman, v hledáčku možná může být i připravovaný Ford EcoSport, nástupce současného evropského modelu Fusion. Z klasické konkurence můžeme jmenovat Citroën C3 Picasso, Ford B-Max nebo Opel Meriva.

Model 500L by podle všeho měl existovat ve dvou variantách – klasické pětimístné a později i prodloužené sedmi místné verzi. Do USA se prý dostane jenom pětimístná varianta, která tam má pomoci konečně nastartovat prodeje řady 500. Ty prozatím za oceánem zůstaly za očekáváním.

Fiat 500L má stát na rozšířené a dále upravené podvozkové platformě modelu Punto a tak s malou městskou pětistovkou nebude mít mnoho společného. Krom jména má vozy pojit i tvar čelní masky.

Pod kapotou novinky můžeme očekávat sestavu motorů TwinAir, několik verzí turbodieselu 1.3 MultiJet a také zážehovou čtrnáctistovku, opět v několika výkonových variantách. Premiéra má být v Ženevě, začátek prodeje je v Evropě naplánován na červenec, do USA se nafouknutá pětistovka dostane zkraje příštího roku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: