Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

400 000 hybridů Toyota

News

28.01.2012

Automobilka Toyota slaví 400 000 prodaný hybridní vůz v Evropě. Dosáhnout této mety trvalo téměř dvanáct let, první generace modelu Prius se začala v Evropě prodávat již v roce 2000. Toyota ale hledí kupředu a expanze hybridních modelů má zajistit brzké dosažení podstatně vyšších met.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Hybridní auta stále zůstávají poměrně okrajovou záležitostí a poslední výsledky oznámené Toyotou to jen potvrzují. Automobilka slaví 400 000 prodaných hybridních vozů v Evropě a v tiskové zprávě zároveň dodává, že celkem prozatím vyrobila přes 3,5 milionu hybridů – za více než 12 let jejich produkce.

To není kdovíjak obrovské číslo, obzvlášť když uvážíme, že Toyota ročně vychrlí klidně i přes 9 milionů osobní aut. Pravdou je, že teprve nedávno Toyota přistoupila k tomu, aby z hybridní techniky udělala masověji rozšířenou záležitost. Donedávna totiž automobilka nabízela vlastně pouze hybridní Prius, který rozhodně nevyhovuje vkusu většiny zákazníků.

Teprve před několika lety uvedla například v USA hybridní verzi svého sedanu Camry a v Evropě se začala vyrábět hybridní verze kompaktní Toyoty Auris. Právě ta se stala jubilejním vozem. Bílý Auris si převzal zaměstnanec jedné belgické IT konzultantské společnosti jako svůj služební vůz.

Toyota tvrdí, že vloni hybridy tvořily v Evropě 10 % jejích prodejů. A má plány toto množství rozšířit. Letos se na trh dostane i hybridní verze malého modelu Yaris a do Evropy přijede i sedmi-místná Toyota Prius+. Automobilka také začne prodávat Plug-in verzi klasického priusu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: