Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

České automobilky míří za rekordem

News

24.01.2012

České automobilky by měly v letošním roce zaznamenat rekordní produkci. Napsala to agentura Reuters s tím, že analytici očekávají růst produkce o 11,5 procenta. Přitom počítají se současným stavem ekonomiky.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Ačkoli je stav evropského trhu s automobily stále poměrně vratký, České automobilky by si podle všeho měly v letošním roce připsat výrobní rekord. Na našem území by se mělo za rok 2012 podle odhadů vyrobit 1,19 milionu automobilů.

Rekordu by měly místní automobilky, které v drtivé většině vyrábí na export, dosáhnout i navzdory nejisté ekonomické situaci v Evropě. Škoda totiž patří k dlouhodobě rostoucím automobilkám a je paradoxně schopna z horší finanční situace v Evropě těžit – zákazníci jednoduše dají jejím modelům přednost před dražší konkurencí.

Poptávku po kolínských trojčatech Toyota, Peugeot a Citroën by měl oživit nedávno představený facelift, takže ani TPCA by se nemusela potýkat s poklesem zájmu. A nošovické Hyundai uvádí na trh zcela novou generaci modelu i30, o který bude mezi zákazníky jistě velký zájem.

Právě díky novým a cenově výhodným modelům by měly České automobilky udržet vysoké tempo růstu. Držme jim v tom palce, vždyť automobilky jsou u nás zodpovědné za zhruba pětinu průmyslové výroby.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: