Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda svolává auta s motorem 2.0 TDI

News

18.01.2012

Koncern Volkswagen oznámil svolávací akci na vozy s motorem 2.0 TDI. Ta se týká celkem i 12 700 vozů značky Škoda. U celého koncernu se přitom svolávací akce týká 299 000 automobilů.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Za celou svolávací akci může vstřikovací vedení motorů 2.0 TDI vyrobených od roku 2009 až do nynějška. Vedení může za určitých okolností kvůli výrobní vadě vykazovat netěsnosti a kvůli tomu existuje pravděpodobnost úniku paliva. Svolávací akce se týká vozů značek Volkswagen, Škoda, Seat i Audi, zmíněných koncernových značek ale o něco méně.

Například v Německu Volkswagen svolává 105 000 automobilů (v ČR celkem 2 530 aut), zatímco Škoda na všech svých trzích musí svolat a opravit 12 700 vozů. V České republice se svolávací akce týká 792 majitelů vozů Škoda Octavia, Superb a Yeti.

Třeba u Seatu se akce týká pouze 183 vozidel (přičemž v Česku žádného), u Audi je číslo podobné jako u Škody a jde především o model A3. V Česku ale budou muset do servisu pouze tři majitelé vozů Audi.

Automobilky prohlašují, že svolávací akce je preventivní a že drtivá většina řidičů může svá vozidla bez problémů provozovat až do návštěvy servisu, ke které budou vyzváni dopisem. Pokud se přeci jenom závada projeví mírným zápachem nafty, doporučují automobilky vozidlo odstavit a informovat servis.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: