Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Viper se zbaví jména Dodge

News

05.01.2012

Nová generace supersportovního siláka koncernu Chrysler se zbaví jména Dodge. Namísto toho prý ponese označení SRT Viper. To mimo jiné umožní prodej auta i v showroomech dalších značek koncernu Fiat-Chrysler.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Přejmenování novodobé sportovní legendy USA potvrdil šéf SRT Brand and Motorsports, Ralph Gilles. Právě jméno sportovní divize Chrysleru nakonec novinka ponese.

Již třetí generace populární „Zmije“ se začne vyrábět v druhé polovině letošního roku v továrně Conner Avenue v Detroitu. V této továrně vznikaly Vipery už od roku 1995 a celkem zde bylo vyrobeno 22 070 kusů dvou generací.

Celkem již bylo vyrobeno 28 056 vozů obou generací, ta první se začala vyrábět už v roce 1992, ovšem v továrně New Mack. Viper tak letos oslaví už 20 let existence – příznačně právě příchodem nové generace. Datum světové premiéry je zatím zahaleno tajemstvím. Někteří tvrdí, že by se mohl objevit už nyní v Detroitu, podle jiných zdrojů se premiéra odehraje až v dubmnu vNew Yorku.

Nová značka na masce vozu má umožnit jeho prodej i mimo dosavadní obvyklou prodejní síť. Vypuštění jména Dodge má pozdvihnout prestiž modelu, vypovídá to o tom, že by nová generace měla být dražší než ty stávající. Spekuluje se o tom, že by se SRT Viper mohl prodávat například i v dealerství Alfy Romeo nebo Maserati, což by umožnilo rozšířit okruh potenciálních zákazníků.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: