Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford chystá nové SUV

News

05.01.2012

Ford připravuje nové SUV. Model označovaný jako EcoSport bude po typech Focus, Fiesta a Kuga dalším globálním Fordem. Půjde o nejmenší SUV značky, stát bude na technice modelu Fiesta.

Autor:Tomáš DusilFoto:

Ford posiluje své pozice v populýrním segmentu SUV. K již nějaký čas etablovanému modelu Kuga, postavenému na bázi kompaktního Focusu, se zakrátko přidá menší sourozenec, vytvořený na základě Fiesty poslední generace. Ponese jméno EcoSport.

Toto pojmenování je pro Evropany zcela nové, avšak v latinské Americe se již od roku 2003 vyrábí první generace vozu tohoto jména, postavená na bázi evropského Fusionu (americký Ford Fusion je úplně jiné auto).

Nový EcoSport bude prvním globálním Fordem, vyvinutým týmem z latinské Ameriky a bude se prodávat ve více než stovce zemí světa, včetně západní Evropy. Bude také jedním z prvních modelů, který bude poháněn zcela novým přeplňovaným tříválcem EcoBoost o objemu 1,0 litru.

Kdy vůz dorazí na starý kontinent a potažmo i do ČR není dosud známo.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: