Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lamborghini Gallardo nahradí Huracán


13.12.2013

Nástupce sportovního modelu Gallardo se nebude jmenovat Cabrera, jak se spekulovalo, ale Huracán. Auto se už intenzivně testuje a představeno bude ještě před koncem roku.

Autor:RedakceFoto:

Něco na tom je, dávat novým autům nová jména, alespoň pak není čurbes v generacích. V případě masových modelů by to asi nebylo proveditelné, nehledě na to, že by asi byli zákazníci zmatení, exkluzivní značky si ale tento luxus mohou dopřát a také tak činí.

Pokud jde o nástupce vozu Lamborghini Gallardo, jenž se bude prodávat už příští rok, dlouho se hovořilo o pojmenování Cabrera, ale popravdě řečeno jsem tomu moc šancí nedával, podobnost s Carrerou od Porsche by byla až příliš velká. Ostatně teď se to potvrzuje - nejnovější informace ze Sant´ Agaty tvrdí, že se nové Gallardo bude jmenovat Huracán.

Lamborghini si toto označení nechalo zaregistrovat jako obchodní značku letos v dubnu (společně s označením Urus pro budoucí SUV a Deimos, které zatím nebylo použito) a nemá nic společného se španělskými býky ani jiným hovězím. Jedná se o jméno mayského boha ohně, bouří a větru a ve španělštině znamená také hurikán.

Nejnovější špionážní snímky naznačují, že Huracan bude evolucí designu Gallarda a podobná bude i technika - i v době dnešního turbošílenství zůstane u atmoférického motoru V10 5,2 l o výkonu kolem 600 koní, jenž bude pochopitelně modernizován a zkombinován alternativně se šestistupňovým manuálem nebo sedmistupňovou dvouspojkou.

Proslýchá se, že Lamborghini odhalí podobu Huracánu ještě před koncem roku a to i přesto, že světová premiéra proběhne až v březnu na ženevském autosalonu.

 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: