Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Co chystá Škodovka: nový Superb, Snowman a Octavia Scout

Tajné projekty

12.12.2013

S novinkami okolo mladoboleslavské automobilky se nám doslova roztrhl pytel. Máme nejnovější informace, týkající se třetí generace modelu Superb, nové poloterénní Octavie Scout a o chystaném SUV Snowman a městském crossoveru.

Autor:RedakceFoto:

Včera jsme vás informovali o tom, že Škoda chystá Octavii Coupe, nyní pro vás máme spoustu dalších informací, týkajících se naší domácí automobilky. Nejzajímavější jsou asi novinky, týkající se třetí generace modelu Superb.

Škoda Superb III, jenž přijde v polovině roku 2015, by měl být pro automobilku přelomový model, spolu s ním totiž má přijít úplně nový, agresivnější designérský styl, jenž by měly, pokud se setká s pozitivní odezvou veřejnosti, následně převzít i další automobily. Charakterizovat jej budou, jak ukazuje skica britského magazínu Auto Express, výrazné prolisy na bocích a členitá kapota. Také by měl být nižší a konečně i širší.

Ze Superbu by se měl stát v rámci nové generace klasický sedan, důmyslný, ale drahý a těžký systém TwinDoor už nebude použitý a ti, co budou chtít bezproblémový vstup do kufru, budou muset sáhnout po verzi Combi. Superb využije platformu Passatu, avšak s delším rozvorem a nabídne ještě prostornější kabinu, než dnes.

Z nabídky vypadne šestiválcový motor 3,6 l, jenž bude nahrazen přeplňovaným čtyřválcem s podobným výkonem, pohon všech kol zůstane v kombinaci s výkonnějšími motory v nabídce pochopitelně i nadále. 

V roce 2015 by se měla začít prodávat i zmíněná Octavia Coupe, na novinky okřídleného šípu ale nemusíme čekat zase tak dlouho. Už příští rok se dočkáme nové generace Fabie, která by měla být nižší, širší a robustněji vyhlížející. Společnost jí bude dělat také Škoda Octavia Scout s plastovými lemy blatníků a větší světlou výškou a tato modelová řada bude obohacena také o luxusní verzi Laurin & Klement.

Na přelomu roku 2015 a 2016 bychom se měli dále dočkat malého městského SUV, tedy vozu menšího, než je Yeti a nedlouho poté bude následovat plnohodnotné kompaktní SUV, které by mělo nést pojmenování Snowman. Smršť novinek v roce 2016 završí druhá generace Yetiho.

 

 

 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: