Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Octavia Coupe překvapí svět v Ženevě

News

11.12.2013

Škoda Auto chystá na březnový autosalon v Ženevě další karosářskou verzi modelu Octavia. Věřte nebo ne, bude to (čtyřdveřové) kupé!

Autor:Foto:

Už nějaký čas se hovoří o tom, že Škodovka chce svým autům vtisknout větší emotivní náboj. Něco takového se prý mělo stát s příchodem modelů Rapid a Octavia III, ale asi nám něco uniklo... Teď by se ovšem měl objevit vůz, jenž by tyto předpoklady mohl splnit - Škoda Octavia Coupe.

Volkswagen chce podle britského časopisu Auto Express využít popularity, které se dnes těší sedany se siluetou kupé, jako je Mercedes CLS nebo Volkswagen CC a Škodě údajně dovolil postavit takový vůz na bázi Octavie.

Rozvor 2686 mm by měl být zachován, čelní sklo však bude výrazněji skloněné a odpovídajícím způsobem bude upravena také záď auta. Ta si zachová páté dveře, spíše než sedan to tedy bude i nadále liftback a přestože by se měl jeho zavazadlový prostor oproti běžné Octavii zmenšit, stále bude patřit k silným prodejním argumentům.

Podoba auta pochopitelně není známa, pokud se ale tato informace z Británie potvrdí, měli bychom počítat i s mnohem agresivněji stylizovanou přídí. Na tomto místě je tedy třeba upozornit, že fotografie k článku jsou pouze ilustrační a ukazují už poněkud vousatější studii a bohužel nezrealizovanou studii Tudor.   

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: