Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Hyundai N: chystá se nová sportovní značka

News

10.12.2013

Hyundai se stane už brzy další automobilkou s vlastní sportovně orientovanou značkou, připravující výkonné verze stávajících modelů. Ponese označení N a sídlit bude v Německu.

Autor:RedakceFoto:

OPC, AMG, M GmbH, R GmbH, TMG, Nismo... Za těmito zkratkami se skrývají sportovní oddělení mateřských automobilek, prezentované více či méně jako samostatné značky se specializací na sportovní, popřípadě závodní úpravy běžných masových aut. A do této elitní skupinky má namířen i Hyundai. Hyundai N.

Zatím není zcela nasné, co písmeno N znamená a představeno nebyla ještě ani grafická podoba loga značky, nicméně oficiální představení proběhne co nevidět a prvním autem, které ho ponese, bude rallyeový Hyundai i20 WRC, chystaný na sezonu 2014.

Není tedy až tak překvapivé, že sídlo N (GmbH?) bude v německém Alzenau, kde má základnu i rallyeový tým Hyundaie, nedlouho po něm, tedy už v průběhu roku 2014 by ale už měly přijít i standardní sportovní verze. je přitom téměř jisté, že se bude pracovat v první řadě s přímovstřikovým benzinovým turbomotorem 1,6 l, jenž je v současnosti laděn maximálně na 204 koní (150 kW), a 264 Nm, což rozhodně není jeho maximum.

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: