Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Fiat ukončí výrobu modelu Punto


10.12.2013

Fiat Punto je jedním ze synonym evropských subkompaktů a také jedním z nejdůležitějších modelů značky. I přesto ten současný skončí bez nástupce!

Autor:RedakceFoto:

U Fiatu si nedělají příliš těžkou hlavu s tradicemi. Před lety bylo klíčovým modelem automobilky supermini Uno, i přesto se rozhodli tuhle jistě dobrou značku zaříznout a místo ní se zrodilo Punto. Vyplatilo se to, "tečka" se stala jedním z nejprodávanějších vozů Evropy, jenže v posledních letech to vypadá, že jménu Punto už také dochází dech, byť je to částečně způsobeno tím, že aktuální generace už má svoje roky a nástupce je stále v nedohlednu.

...a tak se historie co nevidět zopakuje. Připravte se na to, že aktuální Punto bude posledním autem toho jména a v průběhu následujících dvou let bude nahrazeno dalším derivátem modelu Fiat 500, jenž se tak stane modelem, pokrývajícím hned čtyři automobilové třídy.

Má se jednat o součást plánu restrukturalizace nabídky modelů a výroby v evropských závodech. Z důvodu úspory nákladů a maximalizace zisku bude "Punto 500" vyráběno v Polsku, zatímco továrny v Itálii se zaměří na výrobu větších a dražších aut.

Koncern Fiat by se rád do tří let dostal v Evropě ze ztráty a za tím účelem chce do vývoje nových vozů investovat celých 9 miliard euro! Díky nim vznikne do roku 2016 až 20 nových aut, z nichž osm ponese logo Alfa Romeo.

 

 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: