Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Video: McLaren zajel na Nürburgringu pod 7 minut


06.12.2013

U Porsche si teď asi nervózně okusují nehty - McLaren oznámil, že také objel s P1 Severní smyčku Nürburgringu za méně, než 7 minut, přesný údaj ale zatím tají!

Autor:RedakceFoto:

Pokud má hybridní supersport McLaren P1 navázat na ikonický McLaren F1, musí patřit k nejrychlejším sporťákům planety, v cestě mu ale stojí Porsche 918 Spyder, které se jako první běžné silniční auto dostalo pod 7 minut a s časem 6:57 tak na Severní smyčce Nürburgringu stanovilo nový rekord.

První pokus P1 nedopadl úplně podle představ, měl totiž údajně hodnotu 7:04, McLaren se ale na Nürburgring vrátil a nyní přichází z dobrou zprávou - P1 se také dostalo pod 7 minut. Vzhledem k tomu, jaké tajnosti s tím Britové dělají, dá se očekávat, že byl čas 918 Spyder pokořen a McLaren nechává lidi od Porsche trošku "vydusit".

Dodává k tomu pár dalších informací, které asi dobře informovanému člověku mnohé naznačí - průměrná rychlost jízdy P1 přesáhla 179 km/h nebo 111 mph, chcete-li a na rovném úseku Döttinger Höhe dosáhl maximální rychlosti 330 km/h. Než čas přestane být tajemstvím, pokochejte se nádherným emotivním videem, které McLaren natočil.

E9IWiTpWeiM

Tagy: McLaren, P1
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: