Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan Leaf jako řešení pro energetickou špičku

News

04.12.2013

Nissan vyvíjí systém, jenž umožní využít akumulátory elektromobilů Leaf jako pomocný zdroj energie v kancelářských budovách i domácnostech v té části dne, kdy je elektřina nejdražší.

Autor:RedakceFoto:

Elektromobily jsou dnes zatím stále brány jako životaneschopné předražené ekologické zlo plné kompromisů, ale vývoj postupuje mílovými kroky. Jak by se vám třeba líbilo, kdybyste mohli šetřit peníze jen tím, že bude váš Nissan Leaf stát v garáži na nabíječce?

Nissan v současnosti vyvíjí pro Leaf (ale jistě nikoli pouze pro něj) systém Vehicle-To-Building, jenž umožní zdarma nabít akumulátory auta a ještě ušetřit peníze firmě, v jejíž garáži parkujete. Celý trik spočívá v tom, že v době energetických špiček je elektřina dražší a mimo ně naopak levnější.

S využitím těchto znalostí lze podle Nissanu po dobu běžné pracovní doby v garáži budovy plně dobít "baterky" Leafu mimo špičku a současně využít energii, uloženou v akumulátorech, pro potřeby elektrické sítě budovy v době špičky.  


 

 Kombinace řízeného dobíjení a vybíjení je nyní testována na šesti vozech Nissan Leaf v suterénu Nissan Advanced Technology Center v tokijském Atsugi City a Japonci tvrdí, že využití Vehicle-To-Building ušetří 2,5 % z nákladů na elektřinu ročně, což v tomto případě odpovídá bezmála 100 tisícům korun. Firma, u níž si tedy celoročně zdarma budete v pracovní době dobíjet auto, díky tomu výrazně ušetří.

Uvedený systém je víceméně evolucí již existujícího LEAF-to-Home, kdy energii akumulátorů Leafu může využívat na stejném principu domácnost. V tomto případě má motivovat majitele, aby dobíjeli vůz v noci nebo přes den energií ze solárních panelů. Tak co říkáte - líbilo by se vám takovéto dodatečné využití elektromobilu?

Tagy: nissan, leaf
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: