Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Třetí generace BMW X5 na českém trhu

Český trh

02.12.2013

Průkopník v kategorii SUV mezi vozy mnichovské automobilky, BMW X5, přichází na trh v nové podobě. S sebou přináší sedmičlennou rodinu motorů, od kterých se odvíjejí jednotlivé výbavy.

BMW se pyšní tvrzením, že X5 je nejúspěšnějším automobilem ve třídě Sports Activity Vehicle. Toto označení však používají takřka výhradně v Mnichově. Prvenství BMW tak nakonec zase takovým překvapením není. S čím tedy X5 přichází?

Na první pohled je to upravený design, který po vzoru řady 3 připojuje přední světlomety přímo na typickou dvoudílnou mřížku na čelní masce. Hlavními rozlišovacími prvky jednotlivých verzí jsou pak samotné motory.

V interiéru znovu najdete typické prostředí BMW.


Základ tvoří varianta sDrive25d se vznětovým čtyřválcem. S ní se, pro BMW velmi nezvykle, teprve třetí generace modelu dočkala pohonu pouze zadních kol. Její ceny startují na hodnotě 1 335 000 Kč, čtyřkolku xDrive25d pořídíte o 65 000 Kč dráž. Vrcholem "dieselové" strany motorové palety je varianta M50d o výkonu 280 kW (381 k) začínající na 2 172 500 Kč. Zážehové verze jsou dvě, šestiválec xDrive35i a osmiválec xDrive50i o výkonu 330 kW (450 k), ten dostanete od 1 997 500 Kč.

BMW X5 navazuje na ostatní řady v nabídce balíčku Service Inclusive, jehož součástí je servis po dobu pěti let nebo do ujetí 100 000 km zdarma, včetně práce a materiálu.

Úpravy designového charakteru jsou v porovnání s předchozí generací velice decentní.

Tagy: BMW, X5
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: