Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

ALD Automotive a operativní leasing slaví jubileum

Tiskové zprávy

30.10.2013

Zájem o operativní leasing vozového parku roste. Společnost ALD Automotive v úterý předala jubilejní 15 000. automobil.

Autor:Tisková zprávaFoto:

Stále více českých firem si již do svého vozového parku automobily nekupuje. Jejich pořizování a provoz řeší operativním leasingem. Například skupina EUROVIA jich takto využívá už na 700. Ten zatím poslední, typ Peugeot Partner, převzala v úterý v pražském autosalonu Domanský od firmy ALD Automotive, předního poskytovatele operativního leasingu pro osobní a užitkové automobily. Pro ni je to jubilejní 15 000. automobil v portfoliu. ALD Automotive nedávno získala prestižní ocenění za operativní leasing - první cenu Fleet Awards 2013 v kategorii Full service správa vozového parku.

Spolupráce mezi EUROVII a ALD Automotive trvá již od roku 2004. „Většinu automobilů v našem vozovém parku provozujeme v rámci operativního full service leasingu u společnosti ALD Automotive. Tato varianta pořízení automobilů je pro naši společnost ekonomicky příznivější a provozně komfortnější, než jejich nákup. Nemáme tak v aktivech vázány vlastní finanční prostředky, které může využít k rozvoji svého hlavního předmětu podnikaní,“ tvrdí Radim Hliňák, vedoucí útvaru nákupů skupiny EUROVIA CS.

Přes stávající stagnaci na českém leasingovém trhu první pololetí potvrdilo zájem podnikatelských subjektů o operativní leasing. Jeho podíl na celkovém leasingovém trhu dosáhl 43 procent. Například u společnosti ALD Automotive vzrostl od ledna do června letošního roku objem smluv operativního leasingu o 11 procent ve srovnání s loňskem. „Vyspělá Evropa používá operativní leasing jako hlavní nástroj financování automobilových flotil, na vyspělých trzích má operativní leasing podíl až 70 procent,“ upozornil Jaroslav Laur, obchodní a marketingový ředitel ALD Automotive. V České republice je financováno operativním leasingem přes 20 000 automobilů ročně. „Očekáváme posun směrem k intenzivnějšímu outsourcingu služeb a tedy dalšímu posílení role operativního leasingu na tuzemském trhu. Dosažení mety 15.000 vozidel v portfoliu je pro nás významným okamžikem. Věřím, že i v ekonomicky nelehkých dobách tento pozitivní trend dokážeme udržet,“ doplnil Jaroslav Laur.

Peugeot Partner se zapsal na milník společnosti ALD Automotive.

Co je co?

1) Full service leasing
Pod termínem full-service leasing se rozumí operativní leasing se službami, které jsou nezbytné k provozování vozidla. Jejich výčet je poměrně obsáhlý. Od záručního a pozáručního servisu, údržby, výměny a uskladnění pneumatik přes veškeré zákonné povinnosti, jako je silniční daň, poplatek za rádio, zákonné pojištění, havarijní pojištění až po vedení veškeré administrativy. Leasingová společnost obvykle také zajistí dálniční známky, tankovací karty, asistenční službu, náhradní vozidlo atd. Seriózní leasingové společnosti svým klientům poskytnou i nadstavbové nástroje jako je on line reporting, jehož prostřednictvím lze analyzovat provozní a nákladové aspekty dané flotily vozidel; mohou poskytnout monitor pohybu vozidel GPS, vedení knihy jízd; elektronickou fakturaci; direkt driver management atd. Konečným cílem je, aby se klient mohl soustředit na svůj předmět podnikání a služba full-service leasingu mu zajistila komfortní, flexibilní a bezrizikové fungování jeho mobility bez nároků na vlastní zdroje. Klient si ovšem nemusí volit celou škálu služeb, řada leasingových společností dnes už nabízí stavebnici produktů optimálně vyhovující potřebám a požadavkům zákazníka. Doba pronájmu se může pohybovat od 24 do 60 měsíců.

2) Operativní leasing
Jedná se o stejný model financování jako u full-service leasingu (klient nehradí celou cenu vozidla, ale pouze rozdíl mezi pořizovací a zůstatkovou hodnotou). Na rozdíl od full-service leasingu nejsou ve splátce zahrnuty služby full-service leasingu. Splátka zahrnuje pouze financování vozidla, havarijní a zákonné pojištění, volitelná připojištění, silniční daň a poplatek za rádio. Zde nabízi ALD Automotive několik alternativ, všechny je možné využít po dobu 24-60 měsíců. Jedná se o Leasing Classic, Leasing s odkupem, Leasing s kaucí nebo Leasing s akontací. Rozdíly mezi nimi jsou zejména v tom, zda má klient zájem vozidlo po ukončení nájmu odkoupit, ve výši první zálohové platby a v modelu financování. Zjednodušené řečeno tato skupina produktů pokrývá potřeby zákazníků, kteří potřebují „dostat auto do nákladů“ během doby jeho pronájmu a poskytuje jim alternativy spojené s následným vlastnictvím vozidla po ukončení nájmu (klienti mají opci odkupu nebo mohou vozidlo vrátit ALD Automotive). Tato řada produktů může také posloužit jako alternativa tříletého finančního leasingu, který už není podle novely zákona možný.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: