Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda ošatila novým kabátem také model Yeti

Facelift

17.08.2013

Obměna Škody započatá Rapidem, jdoucí přes novou Octavii a přepracovaný Superb se dotkla čtvrtého modelu značky. Univerzální společník Yeti oblékl kabát sledující aktuální trend automobilky.

Hned na úvod je přitom potřeba dodat, že se jedná o dva kabáty. Yeti už totiž nehodlá být kámošem pro všechno. Aby uspokojil své zákazníky o něco lépe, rozhodl se oddělit své protichůdné aktivity a nyní přichází ve dvou provedeních. Obě mají společné prvky, které jasně odkazují na aktuální designový směr Škody. Hranatější maska chladiče, výraznější horizontální plochy, dospělejší svítilny volitelně nabízené jako bi-xenony s integrovanými LED světly pro denní svícení, mlhová světla začleněná do spodní části nárazníku či trojúhelníkové vzory na zadních dveřích.

Dále však záleží na osobních preferencích. Pro ty, jejichž přirozeným teritoriem je město, je tu stylovější Yeti s nárazníky a bočními lištami v barvě karoserie. Chalupáři pak ocení variantu Yeti Outdoor, která už na první pohled napoví, že jí nebude vadit sem tam se spálit o kopřivy. Nabízí větší podíl prvků z černého plastu či stříbrné kryty vnějších zpětných zrcátek.

Yeti Outdoor poznáte podle nárazníků a bočních lišt z tmavého plastu, které mu dodávají nádech off-roadového vzhledu.

Nový Yeti je vybaven celou řadou modernějších asistenčních prvků. Mezi nimi najdete také jeden primát, jako první Škoda totiž Yeti nabídne zadní parkovací kameru. Pokud vás ale nebaví strefovat se do nalezené skuliny, můžete yetiho požádat, aby zaparkoval zcela sám. Pohodlí pak přispěje i bezklíčkový přístup KESSY, díky kterému může klíč po celou dobu zůstat třeba v kapse.

Důležitým prvkem Škody Yeti je univerzálnost a variabilita. Nová verze si zachovala systém Varioflex umožňující jednotlivě manipulovat se všemi zadními sedadly, ať už máte v plánu je posunout, sklopit či úplně vyjmout. Odstraněním prostřední sedačky navíc vznikne možnost hýbat se zbylými sedadly také příčně, takže Yetiho můžete proměnit z pětimístného na čtyřmístný vůz. Yeti přitom poskytne zavazadlový prostor o základním objemu 405 litrů. Posunutím sedadel můžete získat dalších 105 litrů, jejich vyjmutím pak kufr nabyde na celkových 1760 litrů.

Novinkami v interiéru jsou tříramenný volant (k dostání v sedmi variantách), nové potahové látky a dekorační lišty.

Paleta motorů skýtá sedm agregátů počínaje nejslabším zážehovým 1.2 TSI/77 kW (105 k) a konče vznětovým 2.0 TDI/125 kW (170 k). K dostání jsou varianty s pohonem předních, nebo všech čtyř kol. Při výběru automatické převodovky dostanete dvouspojkové DSG s šesti či sedmi stupni. Ekologicky smýšlející jedinci ocení verzi Green tec se sníženou spotřebou, systémem Start-Stop, rekuperací brzdné energie a pneumatikami se sníženým valivým odporem.

Od uvedení na trh v roce 2009 se prodalo již přes čtvrt milionu vozů Škoda Yeti. Oblibě se model těší například ve Velké Británii, kde byl v anketě, jíž se účastnilo na 46 tisíc čtenářů, zvolen vozem s nejspokojenějšími zákazníky. Škoda tak i díky vozu Yeti míří na metu 1,5 milionu prodaných automobilů ročně, které chce dosáhnout do roku 2018. Premiéru si nový Yeti odbyde na autosalonu ve Frankfurtu, prodejní čísla začne zvedat koncem letošního roku.

Současný designový trend Škody zahrnuje řadu malých detailů, jako například trojúhleníkové profily na pátých dveřích.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: