Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Králové vyšší střední třídy, BMW řady 5, přicházejí v novém

News

28.05.2013

Modely BMW řady 5 drží pozici nejprodávanějších vozů vyšší střední třídy. Překročení milionové hranice jim však nestačí, na trh přicházejí s dalšími novinkami.

Autor:Pavel FabryFoto:

Automobily BMW řady 5 - modernizace 2013

Milionový prodej se přitom týká pouze poslední generace, celkově již výrobní linky opustilo více než 6,6 milionů vozů patřících k řadě 5 mnichovské automobilky.

Automobily BMW řady 5 - modernizace 2013

Kufr u verzí Touring a GT nemusíte otevírat celý. Potěší také automatické otevírání reagující na "kopnutí" pod nárazník.

Na první pohled možná na Sedanu, Touringu, ani variantě Gran Turismo nezpozorujete nic nového, vězte však, že kosmetických úprav doznaly všechny tři modely. Xenonová světla jsou nyní obsažena ve standardním provedení, nahradit je však můžete adaptivními LED světlomety. Největších změn se dočkalo nejvyšší GT, které si však stejně jako kombi zachovalo dvojitý přístup do zavazadlového prostoru. Objem kufru narostl o 60 l na celkových 500 litrů.

Interiér si stále zachovává punc prémiovosti, novinkou je horní dotyková plocha ovladače iDrive, jenž je schopen rozpoznávat písmena.

Automobily BMW řady 5 - modernizace 2013

Kůže, měkčené povrchy, asistenční a mediální systémy zpříjemňující jízdu - interiér řady 5 je tak příjemným místem k absolvování jízdy.

Rozšířena byla nabídka motorů. Modely Sedan a Touring jsou nyní k dostání ve variantě 518d poháněné dvoulitrovým přeplňovaným vznětovým čtyřválcem o výkonu 143 koní a spotřebě pohybující se mezi 4,5 a 4,9 l/100 km. Na opačné straně spektra stojí BMW 550i dostupné pro všechny tři karosářské varianty. Pod jejich kapotami bije nový osmiválcový zážehový motor TwinPower Turbo o objemu 4,4 l s přímým vstřikováním a rozvodem Valvetronic. S výkonem 450 k pak koresponduje zrychlení z nuly na 100 km/h za 4,6 s.

Rozrostlo se též portfolio asistenčních systémů. Nově se můžete těšit na asistenta jízdy v kolonách a dopravních zácpách (od listopadu 2013), dokonalejší přednárazový systém nebo funkci aktivní ochrany Active Protection. Automatický parkovací pomocník nyní umí převzít také kontrolu nad pedály, zaparkovat tak dokáže zcela sám bez jakékoli pomoci řidiče.

Automobily BMW řady 5 - modernizace 2013

Úpravy exteriéru jsou pouze kosmetického charakteru.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: