Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault Clio Grandtour: Styl v praktickém balení

Premiéry

23.04.2013

Nové clio jezdí po evropských silnicích již nějaký ten pátek. Potenciální zájemce se snaží utáhnout na styl a hravost. Nyní přichází na trh větší bráška, který vám ještě na cestě z nákupu pomůže s taškami.

Autor:Pavel FabryFoto:

Označení Grandtour je u Renaultu Clio vyhrazeno praktičtější verzi s větším zavazadelníkem. Hlavní změny se tak i u nové generace odehrávají především právě tam. V porovnání s hatchbackem narostl objem kufru o 50% na celkových 443 litrů. Po sklopení zadních sedaček dělených v poměru 1:2 pak získáte 1380 l prostoru.

"Synáčku, když máš teď to velké auto, tak mi určitě z obchodu přivezeš ten věšák na kabáty, co se mi líbil, že?" Ani ve verzi Grandtour sice Clio není žádný stěhovák, neznamená to však, že jej s dlouhými předměty dostanete do úzkých. Do roviny lze totiž sklopit dokonce i sedadlo spolujezdce, výsledkem je 2,48 m využitelného místa.

Narozdíl od hatchbacku je Clio Grandtour většinou jediným vozem domácnosti.

Průzkumy tvrdí, že verzi kombi preferují spíše starší zákazníci s vyššími příjmy. Nenechte se však zmást, označení Grandtour není nutně krokem k větší umírněnosti. Rozvor totiž zůstává stejný jako u hatchbacku, narostl pouze zadní převis, a to celkem o 204 mm. Agilita malého auta tak byla zachována.

Praktičtější, bližší rodinám, přesto však stylový Francouz, který neopomíjí váš vnitřní cit pro estetiku. Interiér i exteriér si totiž můžete vyladit k obrazu svému řadou individuálně volitelných prvků, jako jsou barva karoserie, lemu palubní desky, dveřních panelů, volantu či řadicí páky. Dominantní variantou je přitom metalická barva Flamme, ve které byl model koncem března uveden na trh.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: