Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Cee’d zase o něco ekologičtější

PR

04.04.2013

Kia minulý rok představila novou generaci Cee’d. Malé rodinné auto korejského výrobce zaujme nízkou cenou a vysokou kvalitou. Není to sice žádný sporťák, ale za cenu kolem 300 000 Kč získáte multifunkční spolehlivý automobil.

Autor:PRFoto:

Zelená především
Nový cee’d nabízí motory od 1 400 do 1 600 ccm a to v benzinové nebo naftové variantě. Jejich největší předností je spotřeba, která kombinovaně činí kolem 4 litrů na 100 km u vznětových variant. U benzinu je to asi o 2 litry více. Cee’d v obou motorových verzích můžete koupit už i v českých autobazarech, jako je Auto ESA, i když se obvykle jedná o starší generaci.

Cee’d se totiž chlubí celým systémem EcoDynamics, který kromě nižší spotřeby má za následek nižší hmotnosti motoru a lepší tření motorových částí. Díky tomu produkuje i nižší emise a více šetří životní prostředí. Technicky je tedy zpracování na jedničku.

Kvalitní asijská výroba
Interiér auta je překvapivě kvalitní. Plasty nevržou ani neskřípou i po delším používání. Ale ne jen zpracováním se Cee’d snaží pochlubit. Vybavení je i v základní verzi bohaté a zahrnuje například 6 airbagů, ABS a CD/MP3 přehrávač. Takovou výbavou se v této cenové relaci mnoho aut pochlubit nemůže. V podobné výbavě jsou dostupné starší modely, avšak za poloviční cenu u Auto ESA – recenze i na starší generace jsou velmi pozitivní.

První generace Cee’du se pravidelně umisťuje na horních příčkách žebříčků prodejnosti automobilů. Podobně je na tom i konkurent Hyundai i30, který je postaven na stejné platformě. i30 má trochu sportovnější vzhled než první generace Cee’d, ale u druhé generace je také zřejmý posun ke dravějšímu vzhledu.

Stejně jako Cee’d je i Hyundai i30 dostupná v našich autobazarech. Štěstí můžete zkusit třeba v Auto ESA, reference na tento model si pak můžete prohlédnout třeba na internetu.

Ať už si vyberete jakýkoliv vůz, nezapomeňte před koupí zkontrolovat technický stav vozidla. Zvlášť pozor na předchozí havárie.

Tagy: Auto Esa
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: