Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

V Ženevě bude představena Škoda Octavia Combi

Český trh

21.02.2013

Krátce po odhalení dlouho očekávané třetí generace octavie ve variantě liftback čeká premiéra také neméně oblíbené kombi. Více prostoru, moderní technika a příznivé ceny, s těmito sliby se Škoda chystá na autosalon v Ženevě. | JIŽ 27.2. EXKLUZIVNÍ INFORMACE K OCTAVII KOMBI NA AUTOPRŮVODCE.CZ!

Automobily Škoda Octavia III Kombi (2013)

Octavia je suverénně nejprodávanějším modelem nižší střední třídy v České republice. Nové kombi se však chlubí rozměry, se kterými by se mohlo směle promenádovat i po střední kategorii. V porovnání s předchozí generací naroslo o 90 mm do délky a 45 mm do šířky. Rozvor přitom poskočil nahoru o necelých 11 centimetrů, což ocení zejména cestující na zadních sedadlech, kteří se nad přebytkem prostoru nikdy příliš rozplývat nemohli. Tentokrát však budou mít před koleny k dobru 73 mm.

Ještě lepší zprávy jsou pak schovány v kufru, jeho objem totiž činí na svůj segment rekordních 610 litrů. Sklopením zadních opěradel přitom získáte až 1740 l prostoru.

Nové kombi se chlubí také řadou "simply clever" detailů. Některé, jako například oboustranný koberec v zavazadlovém prostoru, síťový program, nespočet háčků a držáků či škrabku na led ve víčku nádrže, známe již z liftbacku. V praktičtější variantě přibyde také odkládací kapsa na kabáty za zadními sedadly, která je možno sklopit stejně jako sedadlo spolujezdce, abyste mohli přepravovat velmi dlouhé předměty.

Automobily Škoda Octavia III Kombi (2013)

Přední maska je totožná s liftbackem, jedinou změnou vnějšího designu je tak "kombíkový" kufr.

Řidiči budou k dispozici četné moderní asistenční systémy schopné předcházet kolizím, rozpoznat jeho únavu či udržovat vůz v jízdním pruhu. K bezpečnosti přispěje například proaktivní systém ochrany posádky nebo až devět airbagů.

Motorová paleta čítá čtyři zážehové a dva vznětové motory. Verze GreenLine (dostupná až od listopadu) přitom slibuje spotřebu pouhých 3,4 l/100 km a emise CO2 89 g/km.

V Ženevě se představí také verze Octavia Combi 4x4 s nově vyvinutým systémem pohonu všech čtyř kol a spojkou Haldex 5.

Na exkluzivní informace o nové Škodě Octavia Combi se můžete těšit na Autoprůvodci už 27. února,
oficiální premiéra proběhne na ženevském autosalonu, jenž se koná ve dnech od 7. do 17. března.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: