Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche vysílá do boje novou verzi Caymana

News

10.12.2012

Třetí generace oblíbeného modelu s sebou přináší řadu novinek.

Autor:David SkalošFoto:

Automobily Porsche Cayman

Je tomu sedm let, co automobilka ze Stuttgartu představila první generaci svého sportovního modelu Cayman. Nyní přichází jeho třetí evoluce. Je o 30 kilogramů lehčí (1310 kg), o trochu nižší, má o 15% nižší normovanou spotřebu a zatím bude k dostání ve dvou verzích – Cayman a Cayman S.

U obou je výkon na zadní kola standardně přenášen pomocí šestistupňové manuální převodovky, kterou může na přání zákazníka vystřídat její sedmistupňová automatizovaná dvouspojková kolegyně Porsche Doppelkupplungsgetriebe (PDK).

Automobily Porsche Cayman

Nejnovější Cayman bude postaven na 18- nebo 19palcových kolech.


Základní model je poháněn plochým šestiválcem o objemu 2,7 litru, který produkuje výkon 275 koní (202 kW). Z 0 na 100 km/h to zvládne za 5,4 sekundy a ručička tachometru se zastaví až na 266 km/h.  Kombinovaná spotřeba činí 7,7 nebo 8,2 l/100 km v závislosti na použité převodovce; manuál je úspornější.

Verze S má ve svých útrobách také šestiválec, tentokrát však s objemem 3,4 litru a výkonem 325 koní (239 kW). Oproti základní verzi dosáhne stovky o 0,7 s rychleji (4,7 s) a jede maximálně 283 km/h. Daní za to je vyšší spotřeba (8,0, resp. 8,8 l/100 km).

Automobily Porsche Cayman

Na první pohled zaujmou prolisy ve dveřích přivádějící vzduch k otvorům v zadních blatnících.


Třetí generaci caymanu je možné si obohatit o prvky prémiové výbavy, které jsou v nabídce novinkou. Jde především o adaptivní tempomat ACC (Adaptive Cruise Control), jenž hlídá odstup od vozidel jedoucích vpředu; dále audiosystém Burmester nebo bezklíčkový přístup Entry&Drive.

Cayman, který byl na konci listopadu představen na autosalonu v Los Angeles, by se měl v České republice prodávat od března příštího roku. Ceny budou začínat na 1 410 000 Kč za model s manuální převodovkou, verze s dvouspojkovou PDK pak přijde o 79 000 Kč dráž. Silnější Cayman S pak vyjde na 1 749 000 Kč s manuální převodovkou, respektive na 1 829 000 Kč s PDK.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: