Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan GT-R je zase o něco silnější

News

10.11.2012

Ruku v ruce s vyšším výkonem samozřejmě kráčí lepší jízdní vlastnosti a ovladatelnost.

Autor:Jan GaislerFoto:

1.jpg" alt="Automobily Nissan GT-R modelový rok 2013" />

Ke změnám inspirovaly Nissan zkušenosti ze závodní čtyřiadvacetihodinovky na Nürburgringu. Do motoru se tak kvůli lepší odezvě ve středních otáčkách dostaly výkonnější vstřikovače s přesnějším dávkováním paliva.

S udržením akcelerace při vytočeném motoru pomáhá restriktor vložený do obtoku turbodmychadla, řešila se i stabilizace tlaku oleje ve vaně. Nissan navíc začne ve svých prodejnách nabízet soutěžní olej Motul. Ten je určený zákazníkům, kteří o víkendech vyrážejí se svými plechovými miláčky na okruhy.

Automobily Nissan GT-R modelový rok 2013

Na seznamu příplatkové výbavy přibyl karbonový spoiler a kovaná hliníková kola.


Posílení motoru bylo tedy učiněno zadost, na řadě jsou dravější průjezdy zatáčkami. Při nich se kladně projeví snížené těžiště vozu i úprava parametrů tlumičů a předního stabilizátoru.

Přesnost odklonu předních kol zlepšují excentry umístěné na nápravě. Další vylepšení představuje zesílená hnací hřídel, která zvládá přenos většího točivého momentu. To kvůli vyšší spolehlivosti při jízdě na limitu, například při závodech.

Na karoserii žádné změny neodhalíte ani po zevrubném průzkumu. Vizuálně je vše při starém, pod povrchem se však skrývají nové výztuhy.

5.jpg" alt="Automobily Nissan GT-R modelový rok 2013" />

V interiéru zůstalo téměř vše při starém.

Modernizoval se i interiér. Ve srovnání s ostatními částmi vozu se v něm ovšem udály jen minimální změny jako nové barevné kombinace, silnější švy obložení nebo lepší kůže na předních sedadlech. Za zmínku tak stojí jen karbonové sedačky Recaro, které Nissan do GT-R montuje na přání už v továrně (platí jen pro verzi Black Edition).

Japonci se vylepšeného GT-R samozřejmě dočkají jako první, do prodejen tam zamíří již 19. listopadu. Do konce roku ho budeme mít i v Evropě, zkrátka nepřijde ani Amerika.

2.jpg" alt="Automobily Nissan GT-R modelový rok 2013" />

Nissan při výrobě motoru pro GT-R stále upřednostňuje lidi před roboty.Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: