Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Na konci listopadu se znovu otevře muzeum Škoda

News

01.11.2012

Po devíti měsících přestavby se finišuje s rozsáhlou rekonstrukcí.

Autor:David SkalošFoto:

Události Muzeum Škody v Mladé Boleslavi

Na místě vůbec první tovární haly na třídě Václava Klementa v Mladé Boleslavi v těchto dnech vrcholí práce na přestavbě, pod niž jsou podepsáni architekti ze stuttgartského ateliéru Jangled Nerves. Celá expozice, která představuje 117letou historii značky, je rozdělena do tří tematických částí.

V první expozici nazvané „Tradice“ představuje automobilka své modely z různých období. Ty budou vystaveny po dvou a doplní je audiovizuální prezentace.

Část „Evoluce“ je nejbohatší na automobily. Chronologicky v ní budou vystaveny jednotlivé modely značky, přičemž na konci si budou moci návštěvníci prohlédnout nejnovější škodovky Citigo nebo Rapid.

Události Muzeum Škody v Mladé Boleslavi

Muzeum dostane rovněž nové foyer, kavárnu a restauraci.


Třetí a poslední blok „Výroba“ nabídne pohled na restaurování automobilů z dob minulých. Díky čtyřem zvedacím plošinám bude možné se podívat na průběh restaurování od „nálezu ze stodoly“ až po finální provedení modelu. Další materiály pak ukážou, jak před desítkami let vypadala v Mladé Boleslavi výroba aut.

Slavnostní znovuotevření je naplánováno na pondělí 26. listopadu. Podle automobilky dojde jen k mírnému zvýšení vstupného. Za návštěvu muzea a prohlídku samotné továrny si oproti současným 150 Kč návštěvník připlatí několik desetikorun.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: