Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel má náhradu za Astru TwinTop

News

23.10.2012

Jmenuje se Cascada, míří do střední třídy a vrací se k plátěné střeše.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Opel Cascada 2012

U německé automobilky v současné době probíhá modelová ofenziva. Přišla nová Astra, SUV Mokka a městský prcek Adam. Kabriolet Cascada dorazí na jaře a Opel si od něj kromě dobrých prodejů slibuje zvýšení prestiže.

Proto ho na rozdíl od jeho předchůdkyně situoval do střední třídy. Příď se poměrně dost podobá nové Astře, díky výraznějším prolisům však působí mnohem dynamičtěji. Několik pochromovaných dílů zase zvyšuje šance Cascady u luxusu chtivých zákazníků. Stejný recept na vizuální přitažlivost, tedy výrazné linie okořeněné špetkou lesknoucích se dílů, byl použit i u boků a zádi vozu. Víko kufru však designéři poněkud překombinovali.

Automobily Opel Cascada 2012

Kufr pojme 280 - 350 litrů nákladu.

Nejvýraznějším designovým prvkem je však dnes už zřídka vídaná textilní střecha. Jejím vývojem zaúkoloval Opel subdodavatele spolupracující s prémiovými značkami. Kvůli lepší tepelné a akustické izolaci má střecha mezi vnější a vnitřní tkaninou všitou vrstvu polyesterového flísu. Otevření a zavření trvá pouhých 17 sekund a Cascada proti těmto operacím nebude protestovat ani při rychlosti 50km/h. Bonusem je dálkové ovládání střechy integrované do klíčku.

Interiér se příliš neliší od nové Astry, snaží se však působit prémiověji. Sedadla, jsou potažena kůží Nappa. Navíc vás v létě ochladí a v zimě zahřejí. Elektrický podavač usnadní zapínání bezpečnostních pásů, systém EasyEntry zase nasednutí na zadní sedadla.

Automobily Opel Cascada 2012

Přední sedadla se pyšní ergonomickým certifikátem AGR.


Proti nedostatku tuhosti bojuje Cascada pomocí příčných ocelových výztuh pod podlahou. Použití předního zavěšení HiPerStrut z Insignie OPC asi nikoho nepřekvapí, Opel tuto původně sportovní záležitost poslední dobou montuje do řady svých modelů. Elektrický posilovač řízení, přidělaný přímo na hřeben řízení, mění svůj účinek v závislosti na rychlosti jízdy. Na přání vybaví Opel Cascadu systémem regulace charakteristiky tlumičů FlexRide. A také až 20palcovými koly.

Nabídka motorů začíná zážehovým 1.4 Turbo (88 nebo 103 kW; 220 Nm), diesely zastupuje 2.0 CDTI (121 kW; 380 Nm). Největším lákadlem je však zcela nový 1.6 SIDI Turbo Ecotec s výkonem 125 kW, točivým momentem 280 Nm a samozřejmě s příznivou spotřebou benzínu.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: