Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Pražané ovládli brněnský Epilog

Sport

18.10.2012

Tradiční šestihodinový vytrvalostní závod na Masarykově okruhu uzavřel tuzemskou motoristickou sezónu.

Autor:David SkalošFoto:

Závody Epilog Brno 2012

Páteční kvalifikaci suverénně ovládla zelená Pagani Zonda týmu Rocke Media Motors, která se na závodní okruhy vrátila poprvé od vážné havárie při srpnovém víkendu v Mostě. Posádka ve složení Herbec/Kaufmann byla v úvodní hodině závodu jasně nejrychlejší. Co jim ale bylo platné, že po první hodině vedla o čtvrt minuty, když krátce na to zajela kvůli technickým problémům do boxů na opravy. Definitivně to zelená zonda „zabalila“ před polovinou závodu, kdy motor vozu zasáhl požár a na trať musel dokonce vyjet safety car.

Závody Epilog Brno 2012

Do šestihodinové bitvy vyrazilo 23 posádek.


Problémům se nevyhnula ani favorizovaná rakouská posádka GRT Grasser Racing Teamu s Lamborghini Gallardo GT3. Po dvou hodinách postihl tuto posádku přes Schwanzovou zatáčkou defekt pneumatiky a vůz byl odstaven vedle trati. Kvůli tomu, že traťoví komisaři odtáhli vůz do boxů, se podle pravidel již nemohl do závodu vrátit. Po výměně prázdné pneumatiky ale Rakušané vyjeli opět na trať, ze které po pár kolech viděli černou vlajku znamenající diskvalifikaci.

Do čela se tak dostala posádka týmu Scuderia Praha na Ferrari 458 GT3 ve složení Jakubík/Pergl/Vorba, která bezchybně kroužila celých šest hodin a krátce po dvacáté hodině byla odmávnuta šachovnicovou vlajkou na prvním místě.

Vítězné Ferrari 458 GT3 týmu Scuderia Praha za šest hodin ujelo 169 kol.


Se ztrátou čtyř kol skončila na druhém místě další rakouská posádka Pfefferkorn/Peham/Grunert na Mercedesu-Benz SLS AMG před Ferrari F430 týmu K&K Racing.

Ještě před vytrvalostním závodem se na trati objevili čeští drifteři, kteří přilákali na přírodní tribunu na Stadionu na domácí poměry velké množství diváků. Jen škoda, že po setmění jich na konec Epilogu zůstala pouze hrstka.

Zelená kráska Pagani Zonda vydržela na čele pouze hodinu závodu.


O hrstce se dá mluvit také v případě startovního pole další, a poslední, doprovodné série – VIZIO GT3 Porsche Cupu. Tento šampionát skládající se hlavně z tureckých závodníků, se v Brně objevil již při Masaryk Days Podzimní ceně Brna a na start obou závodů při víkendu Epilogu se postavilo pouhých pět závodníků.

Epilog má zejména po setmění neopakovatelnou atmosféru.


Tečka za letošní motoristickou sezónou už byla napsána a fanouškům tak nezbývá, než přečkat zimu a těšit se na nový ročník, který, doufejme, přinese na českých závodních okruzích něco nového.

Foto: autor

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: