Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mazda v Paříži představila novou šestku

Premiéry

01.10.2012

Mazda se na pařížském autosalonu pochlubila veřejnosti novou "šestkou". Oblíbený model ze segmentu střední třídy se představil jak ve verzi sedan, tak kombi.

Autor:Pavel FabryFoto:

Automobily Mazda 6 2013

Design nové Mazdy 6 je podle návrhářů řízen stylem KODO, jenž je inspirován pohybem divokých zvířat. Přední maska má zase symbolizovat roztažená křídla. Zvláštní kombinace však přesto dává dohromady pohledný celek. Ten se Mazda pokusila podpořit novým třívrstvým lakem Soul Red Metallic obsahujícím hliníkové vločky odrážející světlo skrze poloprůsvitnou vrstvu barvy.

Automobily Mazda 6 2013
Řidič však spíše ocení zorné pole zvětšené posunutím A-sloupků o 100 mm dozadu nebo prostornost interiéru, který vděčí rozvoru 2830 mm u sedanu. Kombi je sice o něco kratší, stále však předčí předchozí model.

Ve výbavě nechybí palubní počítač s dotykovým displejem 5,8", zvuková aparatura s jedenácti reproduktory či navigace TomTom.

Automobily Mazda 6 2013
Vedle přípojek pro iPod, USB, Bluetooth či audio vstupu 3,5 mm potěší nová funkce pro chytré telefony umožňující zobrazení příchozích zpráv na dotykové obrazovce. Parkovací asistent pomůže kamerou, zvukovou signalizací a grafickým znázorněním vzdálenosti od překážek.

Paletu motorů tvoří tři zážehové a dvě vznětové varianty kombinované se systémy i-ELOOP na rekuperaci brzdné energie nebo i-stop regulujícího chod motoru při zastavení.

Automobily Mazda 6 2013
Základní dvoulitrový benzin nabídne 145 k nebo 165 k. Náročnější zákazník může sáhnout po variantě 2,5 l o výkonu 192 k a točivém momentu 256 Nm. Vznětový SKYACTIV-D 2,2 l poskytne 150 k a 380 Nm, nebo 175 k a 420 Nm. První varianta přitom ve spojení s manuální převodovkou slibuje spotřebu 3,9 l/100 km.

Myslelo se pochopitelně i na bezpečí. Nová Mazda 6 nabídne asistenty upozorňující na možný náraz nebo nechtěné opuštění jízdního pruhu či zabraňující neúmyslnému couvnutí při rozjezdu do kopce. Zvýšil se také podíl vysokopevnostních ocelí v karoserii vozu.

Automobily Mazda 6 2013

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: