Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Letošní Podzimní cena Brna se nesla v duchu oslav

Sport

29.09.2012

Dramatický závodní víkend okořeněný širokým doprovodným programem - to byly historicky první Masaryk Racing Days na Masarykově okruhu.

Autor:David SkalošFoto:

Závody Masaryk Racing Days 2012

Tentokrát trochu jinak se na brněnském okruhu rozhodli pojmout Podzimní cenu Masarykova okruhu. Vedle spousty závodů byla k divákům totiž k dispozici řada atrakcí. Od přehlídky historických vozidel přes výstavu věnovanou historii okruhu až po možnost svézt se po obslužné komunikaci doslova pár metrů od závodních vozů jedoucích v plném tempu. A to všechno jako oslavu. Oslavu 25. narozenin Masarykova okruhu tak, jak jej motorističtí fanoušci znají dnes.

Co se dění na trati týče, přinesla Podzimní cena jako již tradičně velké množství závodů. Vedle polského šampionátu Kia Lotos Cup a VIZIO GT3 Cup, pod kterým se skrývají závodu cupových vozů Porsche, byly divákům k vidění také britské speciály Radical. V nich se představil poprvé na Masarykově okruhu syn bývalého pilota Martina Brundla Alex, který spolu se slovenským pilotem Janem Danišem vyhrál oba víkendové závody.

Závody Masaryk Racing Days 2012

O velké popularitě britských speciálů Radical mezi českými jezdci svědčí početné startovní pole


Své místo měla v časovém harmonogramu také formulová Divize 3. Spolu s ní se na startovní rošt postavili také dva účastníci Divize 2 – Franz Wöss a vycházející česká naděje Gabriela Jílková. Pilotka týmu Křenek Motorsport měla ovšem smůlu, když ji v obou závodech zradila převodovka.

Dva víkendové závody Divize 3, ve kterých si prvenství rozdělili rakouský závodník Christopher Höher a Lukáš Hanzl, zároveň udělaly tečku za letošní formulovou sezónou. Jejím celkovým vítězem se stal Antonín Sus před Hanzlem a Petrem Fulínem juniorem.

Závody Masaryk Racing Days 2012

Podpora Petr Trnka týmem byla znát na první pohled.


Vrcholem víkendu pak byly závody kategorie FIA zóny Střední Evropy nad 2000ccm. Jezdci měli na programu dva sprintové závody na 30 minut a jedno vytrvalostní dvouhodinové klání. To bylo velmi atraktivní nejen proto, že se dojížděl za tmy, ale také díky, na poměry domácí scény, početnému startovnímu poli, které bylo složeno z 23 posádek.
 
Start z pole position nedokázala ve vítězství nakonec přetavit rakouská posádka Sagmeister/Grasser na Lamborghini Gallardo GT3, která ze závodu odstoupila již po půl hodině. Po 51 kolech byla dvě hodiny po startu v cíli na prvním místě odmávána zkušená slovenská posádka otce Mira a syna Maťa Konopkových na Porsche GT3R.

Závody Masaryk Racing Days 2012

Půlhodinové sprinty se pak staly jasnou záležitostí Michala Matějovského se speciálem Audi A4 DTM, který suverénně ovládl jak sobotní, tak nedělní krátký závod v kategorii nad 2000 ccm. O vítězství jej nepřipravil ani handicap v podobě dvou povinných průjezdů boxy během závodu. Ve druhém závodě měl na druhého v pořadí dokonce takový náskok, že boxy projel dobrovolně ještě několikrát navíc. „Dva povinné průjezdy boxy jsme absolvovali podle plánu, ale náskok jsem pořád měl slušný, tak jsme zpomalení absolvovali ještě několikrát. Možná i jako show pro diváky na rozloučenou, každopádně jsem si tak mohl o to víc užít předjíždění soupeřů a nádherné chování auta při jízdě na hraně," řekl Matějovský.

Foto: autor

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: